Çanakkale Deniz Zaferi ; “ULUSUMUZ İÇİN BÜYÜK BİR KAZANIM OLMUŞTUR.”

“Bugün Ulusu ve kahraman ordusuyla bölgesinde bir istikrar ve güç simgesi olan Türkiye, Atatürk’ün yönergesi doğrultusunda kalıcı bir dünya barışının sağlanması için üzerine düşenleri yapmaya devam etmektedir”

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu , Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin Türk ulusunun yazdığı bir kahramanlık destanı olduğunu kaydeden Saidoğlu , “Çanakkale’de vatanını, özgürlük ve bağımsızlığını savunan Ulusumuz, tüm olumsuzluklar ve olanaksızlıklar içerisinde büyük bir direniş göstermiş, donanım ve olanak bakımından kendisinden kat kat güçlü olan ülkelere karşı önemli bir zafer kazanmıştır” dedi.

Saidoğlu , bu zaferin arkasında Türk ulusunun birlik ve beraberliği, özgürlük ve bağımsızlığa olan inancının yattığına işaret ederek, “Nitekim bu azim ve kararlılık, gelecekte başlatılacak Kurtuluş Savaşı’nın da kazanılmasını sağlamıştır” dedi.

“ULUSUMUZ İÇİN BÜYÜK BİR KAZANIM”

“Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın Komutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarih sahnesine Çanakkale’deki başarılarıyla çıkması Ulusumuz için büyük bir kazanım olmuştur.

Değerli Orhangazililer,

Çanakkale’de ve sonraki görevlerinde Atatürk’ün liderliğini, cesaretini, disiplinini, vatan sevgisini, bağımsızlık ve özgürlük inancını, askeri zekasını gören Ulusumuz, Kurtuluş Savaşı’nda O’nun etrafında kenetlenerek büyük bir zafere daha imza atmıştır. Büyük Atatürk’ün Ulusumuzda gördüğü ışık, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni kurma düşüncesini olgunlaştırmıştır. Bu savaşlar sonunda Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Atatürk, gelecekle ilgili düşüncesini ‘Yurtta barış, dünyada barış’ olarak ifade etmiştir.

Yüz Dördüncü yılında kutladığımız Çanakkale Zaferi, Türk Milleti’nin Ulusal Destanıdır.Türk Ulusu birlik ve bütünlük içinde, ortak değerlerini koruyarak aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde yürüyecektir.

Bugün Ulusu ve kahraman ordusuyla bölgesinde bir istikrar ve güç simgesi olan Türkiye, Atatürk’ün yönergesi doğrultusunda kalıcı bir dünya barışının sağlanması için üzerine düşenleri yapmaya devam etmektedir.

Çanakkale’de şehitlerimiz ve onların yanında yatan, yaşamlarının baharında toprağa gömülen yüzbinlerce insan, savaşların kötü sonuçlarını, barış ve dostluğun dünya için ne kadar gerekli olduğunu tüm insanlığa haykırmaktadır.

İnsanlık artık geçmişten gerekli dersleri çıkararak, her türlü nedenden kaynaklanan çatışmaları sonlandırmalı, tüm dünya insanlarının huzur ve sevgi içerisinde birarada yaşayacakları barış dolu bir dünyanın temelleri atılmalıdır. Bu büyük zaferin yıldönümünde, büyük Atatürk ve silah arkadaşlarını, canlarını ortaya koyarak ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten Kahraman Şehit ve Gazilerimizi, saygı ve şükranla anıyor, tüm yurttaşlarıma esenlikler diliyorum.”

İsmail SAİDOĞLU

ADD Orhangazi Şubesi

Yönetim Kurulu Başkanı

Çanakkale Kahramanları Anısına – Videolar

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Çanakkale zaferimiz kutlu olsun..Çekimler, Çanakkale Şehitleri Anıtı, Namazgah Tabyası, Kilitbahir Kalesi, 57. Alay ve Conk Bayırı’nda yapılmıştır.. #Çanakkale #ÇanakkaleZaferi #Türkiye #ADD #ADDOrhangazi #TürkMilleti #TürkiyeCumhuriyeti #AtatürkçüDüşünceDerneği #MustafaKemalAtatürk #Atatürk #ÇanakkaleKahramanları

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi paylaştı: 17 Mart 2019 Pazar

Bu topraklarımızı vatan yapan aziz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.🇹🇷 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlu Olsun… 🇹🇷#Çanakkale #ÇanakkaleZaferi #Türkiye #ADD #ADDOrhangazi #TürkMilleti #TürkiyeCumhuriyeti #AtatürkçüDüşünceDerneği #MustafaKemalAtatürk #Atatürk #ÇanakkaleKahramanları

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi paylaştı: 17 Mart 2019 Pazar

18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, Vatan topraklarini korumak için sahlanan Türk ulusunun muhteşem bir destanıdır! – #Çanakkale #ÇanakkaleZaferi #Türkiye #ADD #ADDOrhangazi #TürkMilleti #TürkiyeCumhuriyeti #AtatürkçüDüşünceDerneği #MustafaKemalAtatürk #Atatürk #ÇanakkaleKahramanları

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi paylaştı: 17 Mart 2019 Pazar

Kurultayın Sayın Üyeleri!Uçurum kenarında yıkık bir ülke… Türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar… Yıllarca süren savaş…Ondan sonra, içeride ve dışarıda saygı ile tanınan yeni vatan, yeni sosyete, yeni devlet ve bunları başarmak için aralıksız devrimler.İşte Türk genel devriminin bir kısa deyimi…#18MartÇanakkaleZaferi #ÇanakkaleGeçilmez #ÇanakkaleZaferi #ADD #ADDOrhangazi

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi paylaştı: 17 Mart 2019 Pazar

1915'te Çanakkale'ye gidenler geri dönmeyi düşünmedi bile. Dönenler ise geride kalanları ve yaşananları unutamadı. Aradan yıllar geçti, anılar eskidi belki ancak o günler Çanakkale Gazilerinin zihninden silinmedi. İşte Gazimiz Şerif Üngör'ün sesinden o günler.

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi paylaştı: 17 Mart 2019 Pazar

Çanakkale'yi geçilmez kılan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahramanlarını şükran ve minnetle anıyoruz..#18Mart #ÇanakkaleGeçilmez Hey OnbeşliÇanakkale#çanakkale #çanakkaletürküsü #gülay #18mart #heyonbeşli #tokat #atatürk #çanakkalezaferi #türkiye #adana #ankara #izmir #istanbul #nostalji #90lar #add #addorhangazi #AtatürkçüDüşünceDerneği

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi paylaştı: 17 Mart 2019 Pazar

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir