DuyurularEtkinliklerHaberlerManşet

ADD’den 10 Kasım’da “Cumhuriyet ve Kazanımları” fotoğraf sergisi

ADD’den 10 Kasım’da  “Cumhuriyet ve Kazanımları” fotoğraf sergisi

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi  tarafından ADD Bilim ve Danışma Kurulu Üyesi aynı zamanda  Geçmiş dönem İzmir Özel Türk Koljeji (İTK) Uşakizade Köşkü Müdürü Ahmet Gürel,in “Cumhuriyet ve Kazanımları” temalı fotoğraf sergisi 10 Kasım’da  Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesinde açıldı. Şubemizde gerçekleştirilen fotoğraf sergisinin açılışına Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Garnizon Komutanı Per.Ütğm.Furkan Karacan, Jandarma Komutanı Jand.Yzb.Ali Kanber, Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin , CHP İlçe Başkanı Sevim Turan ve Yönetimi, Orhangazi Şehit Aileleri Derneği Üyeleri ve diğer davetliler katıldı. ADD Orhangazi Şubesi tarafından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79.yılında açtığı bu anlamlı sergi ile ilgili konuşan Şube Başkanı İsmail Saidoğlu. Uzun yıllardır Türkiye’nin çeşitli yerlerinde ADD adına 2000 yılından başlayarak Birçok sergi açan Gürel’in bu sergisinde, 94. yılı kutlanan Cumhuriyet’in kazanımlarını sunuluyor dedi.

Eğitim, sanayi, ulaşım ve ülkenin hemen hemen tüm ilklerinin panolar halinde sunulduğu bu sergide 40 panoda 200 fotoğraf yer alıyor. Sergide ilk uçak fabrikamız, ilk şeker fabrikamız, Sümerbank ve fabrika yapan Karabük Demir Çelik Fabrikası ilgi çekiyor.

Sergiyi düzenleyen Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi , ADD Bilim ve Danışma Kurulu Üyesi  Ahmet Gürel,in günümüzde unutulan, o devrin sanayi ürünlerinin sergilendiği “Yerli malı haftası” fotoğraflarının da gezenlerin ilgisini çektiğini söylüyor. Gürel, “Yerli malı haftalarının ilk ülkemizin ilk grafikeri ve reklamcısı İhap Hulusi için de bir pano ayırdım, barajlarımız ve demiryolu hamlemiz sergimin unutulmaz kareleridir diyor.

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi tarafından açılan Ahmet Gürel’in “Cumhuriyet ve Kazanımları” sergisi Orhangazililerin ilgisini çekmeyi Başardı.

 

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir