ADD 30 AĞUSTOS’TA ALANLARDA OLACAK

Değişmeyen Başkomutanımız Atatürk’ün Yolundayız.”

Geçtiğimiz yıl CIA güdümlü – Fethullahçı 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında, muhalefet güçleri olarak, AKP iktidarını kutuplaşma ve gerginlik politikalarını sonlandırmaya zorlamalı, kalıcı gerçek uzlaşmanın laik ve demokratik Atatürk Cumhuriyeti değerleri etrafında olacağını özellikle vurgulamalıyız.

Siyasi iktidarın, adeta bir fırsat yakalamışçasına, kalkışma sonrasında çıkardığı Kanun Hükmünde Kararnamelerle, ordumuzun yapısını kökten değiştirecek adımlar atması kabul edilemez. TSK, “emir komuta birliği” bozularak öncelikle güçsüzleştirilmek, küresel aklın “böl-parçala-yönet”’yöntemiyle de uzun vadede bütünüyle yok edilmek istenmektedir.

Ordu, zaten bir kargaşa içinde olan bölgemizde en önemli caydırıcı gücümüzdür. Atatürk’ün, “Türk kudret ve kabiliyetinin çelikleşmiş ifadesi” diye nitelediği bu kurumun yıpratılmasına göz yumamayız.
İşte bu amaç ve tespitlerle, önümüzdeki 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın, tüm Cumhuriyetçi, YURTSEVER kesimlerce ortaklaşa kutlanması ve gerekli mesajların hep bir ağızdan verilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, 30 Ağustos’ta tüm yurtta Fener alayları, kitlesel basın açıklamaları yapacağız.

Orhangazi’de ise Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi olarak, 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü Sabah saat 09,15’te Çelenk sunma Programında Cumhuriyet Meydanında ellerimizde Türk Bayrakları ve Atatürk posterleriyle ve bizim gibi düşündüğüne inandığımız örgütlerle birlikte Resmi devlet Töreninde bir arada olacağız. Bu anlamlı etkinliğe tüm siyasi partileri, demokratik kitle örgütlerini ve elbette mücadelemizin öznesi “halkımızı” davet ediyoruz.
Saygılarımızla.

İsmail Saidoğlu
Atatürkçü Düşünce Derneği
Orhangazi Şubesi
Yönetim Kurulu Başkanı

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir