ADD Orhangazi | 30 Ağustos Zafer Bayramı Basın Açıklaması

UYAN ORHANGAZİ :GÜN CUMHURİYETİMİZE VE ŞEHİTLERİMİZE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR.”

“Türkiye, ne Malezya, ne Suriye-Irak, ne de Afganistan olacaktır.

Atatürk’ün kurduğu laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacaktır.

Dahili ve harici bedhahlar, hiçbir koşulda Atatürk’ün açtığı yolu “Şeyhler, dervişler, müritler” diktatörlüğüne dönüştüremeyecektir.”

 

Türk ulusunun özgürlük ve bağımsızlık için emperyalizme karşı, Mustafa Kemal önderliğinde verdiği ve 30 Ağustos 1922 de, Dumlupınar’da yapılan Başkumandanlık Meydan Muharebesi’yle kazandığı Büyük Zafer’in 95. yıldönümündeyiz. Mustafa Kemal’in sözleriyle: “Bu gün kutladığımız Büyük Zafer özellikle Türk Ordusunundur, Türk Ordusu ve Türk Milleti var olsun” diyoruz!

Ne yazık ki emperyalizm ve işbirlikçileri, “kan ve irfanla” kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkma ve bölme heveslerinden asla vazgeçmemişlerdir. Emperyalizm, özellikle son on beş yıl kesintisiz süren AKP iktidarı döneminde “Sevr”i yeniden ülke gündemine fiilen sokmuştur;

AKP iktidarı döneminde bir yandan laik Cumhuriyetin değerleri, kurumları, kadroları değiştirilip dönüştürülürken diğer yandan da emperyalizmin projelerine eşbaşkanlık yapılmıştır. Meclisin üstünlüğüne dayanan Parlamenter sistem yerine Türk tipi “Başkan”lık sistemi getirilmek için dayatılmaktadır. Bu süreçte yaşanan hukuksuzluk, kanunsuzluk, adaletsizlik ve yolsuzluklar toplum ve devlet düzenini sarsmıştır.

Yine AKP iktidarı döneminde, 90’lı yıllar sonunda etkisiz hale getirilen PKK terörü ile mücadeleden vazgeçilmiş, sözde “çözüm” amacıyla bölücü terör örgütü ile müzakereye başlanmıştır. Bu süreçte PKK’yla, içeriği Türk Milleti’nden saklanan ve adına “açılım, çözüm, barış” denilen, “akil adam” saçmalıklarıyla desteklenen Oslo, İmralı, Dolmabahçe görüşmeleri yapılmış, AKP iktidarı bölücü terör örgütü PKK ile kol kola yürümüştür.

Öte yandan Balyoz – Ergenekon gibi siyasi davalarla ordunun komuta kademesi değiştirilmiş, içi boşaltılmaya çalışılmış, mücadele gücü azaltılmıştır. TSK iktidar eli ile pasifleştirilirken, Doğu ve Güney Doğu Anadolu fiilen terör örgütüne teslim edilmiş, sınırımızda özerk bölgeler ilan edilmesine sessiz kalınmıştır. Habur’da çiçeklerle karşılanan teröristlerin çadırda kurulan sözde mahkemelerde serbest bırakılması hala belleğimizdedir.

Bugün ise, açıklamalarında Çözüm süreci bitmiştir diyen AKP, “ÇÖZÜM” SÜRECİNİN MİMARI OLDUĞUNU UNUTARAK, KOL KOLA YÜRÜYÜP BÜYÜTTÜĞÜ terör örgütüne karşı MÜCADELE EDİYOR GÖRÜNTÜSÜ VERMEK İÇİN TSK’ya yeniden operasyon İZNİ VERMİŞ BULUNUYOR.

Bizler Türk Ordusu’nun dün olduğu gibi bugün de bu haklı mücadelesinden başarılı çıkacağına eminiz ve MEHMETCİĞİMİZİN YANINDAYIZ.

Ancak halkımız, BU “OYUN”u GÖRMELİ, dün teröre karşı mücadele etmeyip, onunla kol kola ülkeyi uçuruma sürükleyenleri asla unutmamalı ve önümüzdeki ilk yapılacak olan genel ve yerel seçimlerde bu zihniyeti artık iktidar yapmamalıdır. Rejimin çivisi çıkarılmıştır. Cumhuriyetin bir ortaçağ diktatörlüğüne dönüştürülmesi amaçlanmaktadır. bu “oyun” da bozulmalı, halkımız bu zihniyeti artık iktidar yapmamalıdır.

 

30 Ağustos’ta 95 yıl önce kazanılan zafer, yalnız emperyalizme karşı kazanılmış bir askeri zafer olmayıp, yorgun bir Ulusun taşıdığı öz güveni ulusal sınırlarını korumak için nasıl harekete geçirdiğini göstermesi bakımından,  aslında bugün için de ders alınması gereken bir anlam taşıyor. Bize bu azmi ve güveni kazandıran acılı kuşağın yorgun savaşçılarını saygıyla anıyoruz. Yaşadığımız sürece, Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı kalacağımıza, onları yeniden yaşama geçirip sonsuza dek yaşatacağımıza, Büyük Türk Ulusu önünde söz veriyoruz. Tüm Atatürkçüleri bu barışa katkı görevi beklemektedir.

Biz Orhangazi halkı, bayramlarda, sevinçlerde, üzüntülerde hep birlikte tek yürek ve el ele olduk. Köklü geçmişimizde olduğu gibi tüm milli duygularımızla Önümüzdeki sürecin hem Türkiye’de iç huzur ve bütünlüğün, hem de dünyada huzur ve güvenliğin sağlandığı bir süreç olması dileğiyle tüm üyelerimizin ve tüm yurttaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz.

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak,

Halkımızı olan bitene sessiz kalmamaya, Laik Demokratik Cumhuriyetimize ve Vatanın bütünlüğüne VE ŞEHİTLERİMİZE sahip çıkmaya çağırıyoruz. Gün, birlik olma günüdür. Gün, Şehitlerimizin kutsal mücadelesine sahip çıkma günüdür.

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği

Orhangazi Şubesi

Yönetim Kurulu Başkanı

 

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.