DuyurularEtkinliklerHaberlerManşet

ADD Orhangazi Şubesi’nden ANITKABİR’e Çıkartma

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi’nce Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan ANITKABİR’e hafta sonu ziyaret gerçekleştirildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri ile Eğitime Destek Derslerine devam eden öğrenciler ile birlikte Ankara’da Anıtkabire giderek Atanın huzurunda bulundular.

Orhangazi’den hareket eden 70 kişilik ADD grubunun Ankara’daki ilk ziyareti sabah erken saatlerinde 1.Meclis ile başladı. Ardından Öğle Yemeğinde ADD Batıkent Şubesi Ahmet Taner Kışlalı Kültür Merkezinde ADD Batıkent Şube Başkanı ERDAL Hatun tarafından karşılanan ekip ADD Genel Başkanı Sayın Tansel ÇÖLAŞAN ve GYK Üyesi Sayın Gazi Ömeroğlu ADD Gençlik Kolları Başkanı Sefa Uyar ile bir araya geldi. yapılan Görüşmede Şube Başkanı İsmail Saidoğlu Genel Merkez temsilcilerimize ADD Orhangazi Şubesinin çalışmaları ve faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme yaptı.

ADD Genel Başkanı Sayın Tansel ÇÖLAŞAN tarafından Örgütümüz genel yapısı ve yapılan ve yapılması planlanan faaliyetler hakkında bilgi aktardı.

ADD Genel Başkanı Sayın Tansel Çölaşan önümüzdeki kritik süreçle ilgili ADD Genel Merkezi ve Şubeleri tarafından ortaya konacak faaliyetler ve bu konuda gençlere düşecek sorumluluklar konusunda bilgilendirme,yakında Gerçekleştirilecek kritik seçimlerde bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarımızın artarak devam edeceğini Cumhuriyet değerlerine bağlı siyasi partiler arasında olası görüşmelere aracılık etmeye hazır olduklarını ve parlamenter düzeni yeniden tesisi için her türlü çalışmayı yapmanın önemine dikkat çekti. Eğitim noktasından yeniden Çağdaş Eğitim yolunda Köy Enstitu sistemini hayata geçirmek zorundayız vurgusunu dile getirdi. Ziyaret ADD Genel Başkanı Sayın Tansel Çölaşan’ın Gençlerimizle sohbeti ve ikram sonrası sona erdi.

Genel Merkez ziyaretinin ardından ADD Orhangazi Şubesi Saat 15.00’da Büyük Önder Atatürk’ün huzuruna çıktılar.

ADD Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu başkanlığında gerçekleştirdiği ziyaretlerde; geçmişte olduğu gibi Atatürk İlke, Devrimleri ve Cumhuriyet Değerleri ışığında göreve devam edileceğini Atatürk’ün huzurunda bir kez daha beyan etti. Saat 15.00’da Atatürk’ün Mozolesine çelek sunumu ve saygı duruşu ile başlayan Resmî tören saygı defterinin yazılması ile devam etti.

Saidoğlu tüm Orhangazi’liler adına Mustafa Kemal ATATÜRK’E olan saygı ve şükran borcumuzu Saygı defterine yazarak ifade etti. Tören sonrası Anıtkabir Komutanlığının tahsis ettiği Rehberler eşliğinde Anıtkabir ve Atatürk Müzesini gezen ADD grubu Anıtkabir’de büyük bir özveri ile görev yapan tüm personele bu özverili ve fedakar çalışmaları nedeniyle teşekkür eden Saidoğlu ,  “Son zamanlarda Anıtkabir’e olan ziyaret sayısında olan artış ve ziyarete gelenlerde gözlemlenen olumlu hisler konusunda verilen bilgiler bizleri fazlası ile mutlu etmiştir” dedi.

“HAYALİMİZ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜ”

Hayatlarında ilk kez Anıtkabir’i ziyaret eden öğrenciler, duygusal anlar yaşadı. Öğrenciler, “Ankara’ya, Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’e gitmeyi çok istiyorduk. Anıtkabir’e gelmek bizim için hayaldi. Hayalimizi gerçeğe dönüştüren ADD Orhangazi Şubesi’ne ve değerli Başkanımız İsmail Saidoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Ömrümüz boyunca unutmayacağımız bir günü yaşadık” şeklinde konuştular.

1.Meclis ziyaretiyle başlayan Ankara Gezisi ADD Genel Merkezi ve son olarak Anıtkabir ziyareti ile sona erdi.”

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi  Ankara – Anıtkabir Programı Fotoğrafları 

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi  Ankara – Ulus 1.Meclis Ziyareti 

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi  Ankara – ADD Genel Başkanımız Tansel Çölaşan ile Öğle Yemeği 

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi  Ankara – Gölbaşı Lilyum Tesisleri Sabah Kahvaltısı

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir