Basın AçıklamalarıDuyurularEtkinlikler

23.yılında Adalet ve Demokrasi Haftası

 

uguranma23yil

“Geçmişin bunca kan ve gözyaşından geleceğe kin tohumları değil, barış ve özgürlük çiçekleri ulaşsın istiyoruz”

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi,   Adalet ve Demokrasi Haftasında 24 Ocak 2016 Pazar günü Saat 13.00’da ilçemiz Cumhuriyet alanında Atatürkçü Düşünce Derneği Kurucu Genel Başkanı Prof.Dr.Muammer Aksoy , Gazeteci/Yazar Uğur Mumcu , Eski Diyarbakır Emniyet Müdürü  Ali Gaffar Okkan’ın katledilişlerinin yıl dönümünde  Anma Töreni ve Gecesi düzenliyor.
Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şube Başkanı İsmail Saidoğlu,Uğur  Adalet ve Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında  gerçekleşecek olan Programa tüm Orhangazilileri davet etti. Uğur Mumcu’nun katledilmesinin 23’inci yılı ve Diğer Devrim Şehitlerinın Yıldönümünde Pazar günü saat 13:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda toplanılacağını aktaran Saidoğlu, “Duyarlı Orhangazi halkını bu anlamlı günde birlikte olmaya davet ediyoruz” dedi.

 

Saidoğlu, yaptığı açıklamada, 23 yıl önce yitirilen basının değerli neferi Türk aydını Uğur Mumcu’yu büyük bir özlemle andıklarını söyledi. Saidoğlu“İsterler ki susalım; isterler ki yazdıklarımızın hiçbiri, hele bu dönemde yazılmasın. Bunun içindir ki, bizleri susturmak için türlü yollara başvururlar. Bizleri susturmak için başvurdukları ve ellerine yüzlerine bulaştırdıkları sinsi girişimleri ile ilgili ipuçları ellerimizdedir! Bunu da bilir, bunların açığa çıkmaması için köşelerinde kıvranıp dururlar. Evet yazacağız, susmayacağız. Bütün yolsuzlukları, kaçakçılıkları, pislikleri, cinayetleri tek tek sergileyeceğiz.” Evet bizler de susmayacağız. Ne Uğur Mumcu’yu ne Muammer Aksoy ne Ali Gaffar Okkan’nı ve diğerlerini UNUTMAYACAK UNUTTURMAYACAĞIZ.

 24 Ocak’ta Anma Gecesi

Atatürkçü Düşünce Derneği Kurucu Genel Başkanı Prof.Dr.Muammer Aksoy , Gazeteci/Yazar Uğur Mumcu ,
’ın katledilişlerinin yıl dönümünde  Pazar günü saat 13:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda toplanılacağını aktaran Saidoğlu, “Duyarlı Orhangazi halkını bu anlamlı günde birlikte olmaya davet ediyoruz” dedi. 24 Ocak Pazar günü akşam saat 20.00’da sonra Atatürkçü Düşünce Derneği Konferans Salonu’nda anma programının düzenleneceğini söyleyen Başkan Saidoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:  üzerinden 23 yıl geçmesine rağmen Uğur Mumcu cinayetinin hala aydınlatılamadığını belirterek, “Çok üzücüdür ki her faili meçhul cinayet gibi Uğur Mumcu cinayeti de zaman aşımına uğratılarak rafa kaldırılmıştır. “Ülkemizde tam ve eksiksiz demokrasinin yeşermesini istiyorsak, Uğur Mumcu ve diğer faili meçhul cinayetleri aydınlatmalıyız. Anma törenimize, demokrasiye, özgürlüklere sahip çıkan ve inan, siyasi parti, meslek odaları sendikaları ve sivil toplum örgütlerini tüm  halkımız davetlidir. Adalet ve Demokrasi Haftası’nda tüm demokrasi şehitleri önünde saygı ile eğiliyoruz’dedi

İsmail SAİDOĞLU

Atatürkçü Düşünce Derneği

Orhangazi Şube Başkanı

 

 

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı