Basın AçıklamalarıDuyurularHaberlerManşet

ADD Güney Marmara Bölge Eşgüdüm Toplantısı Sonuç Bildirgesi

ADD Güney Marmara Bölge Eşgüdüm Toplantısı Sonuç BildirgesiAtatürkçü Düşünce Derneği Güney Marmara Bölgesi Eşgüdüm Toplantısı 18 Haziran 2017 Pazar günü Bursa Şubesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya ADD Genel Başkan Yardımcısı Uluç GÜRKAN, Genel Sekreter Öner TANIK, Genel Sekreter Yardımcısı Lütfü KIRAYOĞLU, Genel Sayman Zafer ERDEMLİ, Genel Sayman Yardımcısı Durur GÖK ile, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölge Sorumlusu Gürhan AKDOĞAN ile Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer KAYA , Melek ESMER, Hüseyin Emre ALTINIŞIK ve Tolga KALE de katıldı. Bursa, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Kocaeli , Sakarya ve Yalova illerine bağlı 46 Şubeden 27’sinin Başkan ve Yönetim kurullarının katılımı ile gerçekleşen toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, ardından Bursa Şubesi Başkanı Nedret Yayla’nın konuşması ile başladı. Toplantı Divan Başkanlığına Genel Sekreterimiz Öner Tanık seçildi.

Bölge sorumlusu ve GYK üyesi Gürhan Akdoğan’ın sunuşundan sonra ADD Genel Başkan Yardımcısı Uluç Gürkan Türkiye’nin önündeki sorunlar ve çözüm yollarına ilişkin ADD’nin yol haritası hakkında bilgi sundu. Daha sonra gündem gereğince şube temsilcileri aynı konuda ve şubelerinin sorunları ile ilgili konuşmalar yaptılar.

Eşgüdüm Şube Kurulları ile Bölge Sorumlularının Çalışma Esasları Hakkında Yönerge gereğince Bölge Eşgüdüm Kurulunu belirleyecek seçime geçildi. Seçim sonucu, Atatürkçü Düşünce Derneği Güney Marmara Şubeleri Bölge Eşgüdüm Kurulu Balıkesir, Bandırma, Bilecik, Gölcük ve Orhangazi Şubelerinden oluştu..

Atatürkçü Düşünce Derneği Güney Marmara Şubeleri Eşgüdüm Toplantısı Sonuç Bildirgesi ; 

Atatürkçü Düşünce Derneği, Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı, cumhuriyet değerlerine inanan tüm yurttaşların güvenini kazanmıştır. İçinde bulunduğumuz karşı devrim sürecinin durdurulması gerektiğinin bilinci ve sorumluluğu ile hareket etmektedir. Bu amaçla hazırladığı yol haritasını önümüzdeki günlerde üyeleri ve kamu oyu ile paylaşacaktır. Karşı devrim sürecini durdurma mücadelesini, hukuk içinde, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine bağlı kalarak ve Bursa Nutkundan aldığı cesaret ve kararlılık ile sürdürecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk , ADD Kurucu Genel Başkanı Muammer Aksoy ve diğer devrim şehitlerinin ışığı yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kurulduğu günden bugüne karşı devrimciler Cumhuriyeti yıkma kararlığından vazgeçmeseler de Atatürkçüler de Cumhuriyeti koruma mücadelesinden vazgeçmeyecektir. Türlü hilelerle yapılan son anayasa değişikliklerini asla kabullenmeyeceğiz. Atatürk’ün büyük uğraşlarla gökyüzünden indirip ulusa verdiği egemenliği, saraydan alıp tekrar ulusa vermeye kararlıyız.

BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) kapsamı içinde parçalanmak istenen güzel ülkemizi bekleyen büyük tehlikenin farkındayız. Medeniyetler çatışması teorileri ile getirilmek istenen “ılımlı İslam” dayatmasının ülkemizi Ortadoğu coğrafyasında sınırları değişecek 22 ülkeden biri yapmak istediğinin bilincindeyiz. Ulusça birlik ve beraberliğimizi koruyarak buna asla izin vermeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin Laik bir ülke konumundan uzaklaştırılmasının planlarını yapanlar istedikleri sonuca ulaşamayacaklardır. Bizlere düşen görev, her ne koşul altında olursa olsun, Cumhuriyetimizi kuruluş ayarlarına geri döndürmektir. Tam Bağımsız, Çağdaş, Laik ve Özgür Türkiye’nin yeniden kurulması mücadelesinde ADD en önde olacaktır.

Atatürkçü Düşünce Derneği; Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, Cumhuriyet değerlerine inanan tüm yurttaşların güvenine sahip bir kuruluş olduğunu halk oylaması sürecinde göstermiştir. ADD’nin günümüzdeki öz-görevi Kuvay-ı Milliye ruhunun ve tam bağımsız Türkiye’nin yeniden canlanmasını sağlamaktır. Türkiye 21. yüzyılda hak ettiği çağdaş uygarlık seviyesinin ötesine yürüyecektir..

ADD olarak diyoruz ki;

Aramızdaki tüm ayrılıkları bir kenara bırakarak başkanlık sistemi adı altında önümüze konan ve ülkeyi toprağı, ulusu ile bölünmeye götürecek değişiklikleri yırtıp atalım.

Atatürk’ün “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar” sözünü unutmayacağız.

Umutlarımızı yitirmeden, kazanma kararlılığı ile halkımıza Atatürk ve cumhuriyet , aydınlanmasını taşımak için. Aydınlık günler için. Atatürkçü Düşünce’de birleşelim,

 

18.06.2017

 BURSAİsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir