ADD Orhangazi, ADD Genel Merkez 16.Olağan Kurultayındaydı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi’nin  25-26 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirilen 16. Olağan Genel Kurulu seçimi başarıyla gerçekleştirildi. Atatürkçü Düşünce Derneği  Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu ve Şube Delegeleri ile birlikte Kurultayda yerini aldı.

16.Olağan Genel Kurulu için ilk Program Anıtkabir’de Başladı. ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Çim Amfi’de yapılan Genel Kurultaya dair bilgi aktaran Saidoğlu;

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Delegasyonu olarak Kurultayda yerimizi aldık. Kurultay’da 27 kişilik yönetim çarşaf listeyle seçildi.

5 genel başkan adayı arasından Dr.M.Hüsnü Bozkurt, en yüksek oyu aldı. Bozkurt listesinden, kendisiyle birlikte 14 kişi girdi ve salt çoğunluğu aldı. Bir liste dışarıda kaldı. Diğer 3 aday ise 13 kişilik kısmı paylaştı. Görev dağılımı, ilk GYK toplantısında yapılacak.

Saidoğlu; Başarılı ve verimli geçen Kurultayın önümüzdeki dönem çalışmalarına büyük katkı sağlayacağını belirtti.

ADD Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu kurultay İle birlikte; Kemalizmin namus sesini bir sis çanı gibi Anadolu’nun her yanına asmak için Genel Başkanımız Hüsnü Bozkurt  liderliğinde, Atatürkçü Düşünce Derneğinin  25-26 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirilen 16. Olağan Genel Kurulunda “Kemalist Devrimciler” Listesinden Genel Yönetim Kuruluna seçilen tüm yol arkadaşlarımıza başarılar dilerken..

Yeni dönemde Halkımızın bizden beklediği görev sorumluluğu bilinci ile ; 

Cumhuriyetimizin Kurucu kadrosuna karşı olan borcumuzu daha çok çalışarak birlikte ödeyeceğiz. Geçmişimizden ders alarak, Akılla, bilimle aydınlanma devrimini sürdürerek, Geleceğin tam bağımsız Türkiye’sini kurmaktır. Cumhuriyetçi deneyim ve kadrolarımız ve Atatürkçü potansiyelimizle, Demokratik, devrimci Cumhuriyetin üretim, bağımsızlık ve kalkınma coşkusunu çocuklarımıza yaşatmakta kararlıyız.

“Hiçbir siyasi yapının arka bahçesi asla olmayız”

Ülkemiz, içeriden de yoğun saldırı altında. Ulusal birliğimizi tarumar eden ağır saldırılara karşı halkımızı birleştirebilecek tek güç, Atatürk’ün düşünceleri. Hiçbir siyasi yapının arka bahçesi asla olmayız, ancak siyasete yön verir, yol gösteririz.

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak dün olduğu gibi bugün de doğru tespitler yapıp, doğru yerde durarak, ilkelerinden ödün vermeden mücadeleye devam edeceğiz; Ülkemiz, Cumhuriyet tarihinin en bunalımlı ve kritik dönemini yaşadığı bu dönemde bu karanlık günleri hep birlikte Aydınlatacağız.
Görev hepimizin. Birlik olma günüdür.
“Yeniden güçlü bir ADD için, örgütlerimizi yurdumuzun her yerinde Kemalizm’in kutup yıldızı yapmak için birlikte yürümeye kararlıyız” 
 
GÜÇLÜ VE BÜTÜNLEŞMİŞ BİR ADD YÖNETİMİ, ülke geneline yayılmış özverili örgütümüzü ayağa kaldıracak, böyle bir gücün varlığı saldırganlara meydanın boş olmadığını gösterecek, caydırıcı olacak, dostta güven, düşmanda korku ve kaygı yaratacaktır.
 
YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ VE GERÇEKTEN DEMOKRATİK TÜRKİYE !

YAŞASIN KEMALİST CUMHURİYET !

YAŞASIN ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ !

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir