Basın AçıklamalarıHaberlerManşet

ADD Orhangazi’den Samsun’daki Atatürk anıtına saldırıya suç duyurusu

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu; Samsun‘un İlkadım ilçesinde Atatürk anıtını urgan bağlayarak yıkmak isteyen 2 şüpheli hakkında suç duyurusunda bulundu.

Samsun’da Atatürk Anıtına fiili saldırıda bulunarak halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek isteyen şahıslar ile arasındaki karanlık ilişkilerin ortaya çıkarılması için Bugün Tüm Türkiye’de Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi ve tüm Şubelerimizle eş güdümlü olarak davaya müdahil oldu. SAİDOĞLU’da aynı zamanda Orhangazi Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Saidoğlu Açıklamasında ; “Türkiye Cumhuriyeti’nin her karış toprağına kök salmış ve bu aziz vatanı borçlu olduğumuz Mustafa Kemal Atatürk‘ü aklımızdan, yüreklerimizden ve bu topraklardan silmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini, iki şahısla ilgili hukuki süreci sonuna kadar yakından takip edeceğimizi kamuoyuna saygı ve kararlılıkla bildiririz.” ifadelerine yer verdi.


Cumhuriyet’e, Bağımsızlığa, Çağdaş Fikirlere Zincir vuramazsınız! Fikirler ölmez…


Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine, Atatürk ilke ve devrimlerine, özellikle Demokrasinin olmazsa olmazı Laikliğe ve Atatürk’ün manevi kişiliğine yönelik saldırıların giderek arttığını üzüntüyle görüyor, kaygıyla izliyoruz.


Bu saldırıların beyinleri yıkanmış kiralık faillerinin; “Keşke Yunan kazansaydı” diyecek kadar vatan ve millet bilincinden yoksun meczupları, alternatif tarih yazıcılığına soyunmuş sözde akademisyenleri, 21. yüzyılda saltanat ve hilafet özlemiyle yanıp tutuşan üniter ulus devlet karşıtı tarih cahillerini baş tacı eden kimi bildik çevrelerden cesaret buldukları ortadadır.


Öte yandan; Mobese kameraları İle her yer ve herkes izlenirken, şehrin ortasındaki Atatürk Anıtı’na kamyonetle yanaşılıp, dakikalarca halatlar bağlanmak ve araçla çekilmek suretiyle gerçekleştirilmeye çalışılan bu saldırının nasıl olup önlenemediği (!) de ayrıca açıklanmaya muhtaçtır.

Bu olay basit bir saldırı değildir. Örgütsel, planlı ve organize bir terör eylemidir. Karanlık emelleri olan terör örgütleri mensuplarının halkta infial uyandırarak kardeş kavgası çıkarmak ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin Anayasal düzenini yıkmak amaçlı hain bir kalkışmasıdır. Bu nefret saldırısının soruşturmasının; çok dikkatle ve etraflıca yapılması, tüm kanıtların toplanması, diğer faillerin de ortaya çıkarılması şeklinde yürütülmesi gerekmektedir.

Her ne kadar soruşturma Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2022/4941 No’lu dosyası üzerinden devam etmekte ise de, bu vahim olay sadece 5816 Sayılı Yasaya muhalefet ve iki kişinin tutuklanması şeklinde devam eden bir soruşturmanın konusu olmakla kalmamalıdır. Bu suçun asli failleri yanında destekçi ve özellikle azmettiricilerinin de tespitini ve olayın tüm ayrıntıları ile aydınlığa çıkmasını Yüce Yargıdan bekliyoruz, takipçisi de olacağız.


ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ; bütün bu alçak saldırıları olduğu gibi, Ulusal Kurtuluş Savaşımız’ın simge şehri, Atatürk’ün kutlu yolculuğunun İLK ADIMI, Gençlik ve Spor Bayramı ile onurlanmış SAMSUNUMUZ’un ONUR ANITI’na kasteden bu son İHANETİ de lanetlemekte, süreci sonuna kadar izlemeyi görevi saydığını kamuoyu ile paylaşmaktadır.

Cümle hainler ve cesaretlendikleri iklimi yaratan aymazlar bilsinler, BİZ BURADAYIZ!


Kuvayı Milliye şehitlerimizden emanet bu Aziz Vatan’da,“

Gökte yıldız, denizde kum tükenir

Mustafa Kemal’ler tükenmez “


Biz Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri olarak, toplumsal sorumluluğumuz gereği, Atatürk’ümüze ve cumhuriyetimizin temel değerlerine yönelmiş her türlü saldırının hesabını kanun önünde sormaya, bu saldırılara karşı sorumluluk bilinci içinde, etkin bir biçimde mücadele vereceğimizi, hukuksal ve kurumsal gerekleri eksiksiz yerine getireceğimizi eylem sahiplerinin ve yüce Türk Milleti’nin dikkatine sunuyoruz. ifadelerini kullandı.

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir