Basın AçıklamalarıHaberlerManşet

ADD Orhangazi’den Yeni Yıl Mesajı; “2019 Cumhuriyet Yılı olacaktır.”

Cumhuriyet Bizim Gelecek Bizim

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu yayınladığı yeni yıl mesajında 2019 Yılı için Laik, Tam Bağımsız, Aydınlığın ve Özgürlüğün Yaşandığı Bir Türkiye, Barışın ve Huzurun Hakim Olduğu Bir Dünya Düzeni Özlemini Dile Getirdi.

İşte (ADD) Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu’nun yayınladığı yeni yıl mesajı;

Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Bu zor süreçten kurtulabilmemiz için zamana ve bilinçli birlik oluşturmaya gereksinimimizin olduğu çok açık görülmektedir.

2018 yılı Türkiye’sinde yaşananlar halkımızın hafızalarına kazınmıştır. En temel insan hakları hiçe sayılarak, hukuk devleti anlayışı hiçe sayılarak baskı ve yıldırma politikaları Ulusalcı, Cumhuriyetçi, Atatürkçü düşünceye sahip olanlar üzerinde şiddetle sürdürülmektedir. Her şeyin ötesinde ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti ile hesaplaşan, yurtsever insanların, toplumsal muhalefetin hapsedildiği bir ülkede, demokrasinin varlığından ve özgürlükten söz edilmesi mümkün değildir. Halkımız yeni bir yıla filizlenmiş yeni umutlarla girebilmek istiyor. Bunun formülünün Atatürkçü düşüncede olduğunu tarih ve deneyimlerimiz bize göstermiştir. Hedefimiz çağdaş uygarlığın üstüne çıkmaktır. Bu hedefe akılla, bilimle, alın teri ve göz nuru ile (emekle), özgürlük ve bağımsızlık onuru ile ve bedeli ödenerek varılacaktır. Dünden daha kötü olmayan koşullar içinde olduğumuzun bilinci ile bu uygarlık savaşından galibiyetle çıkacağımıza kuşku yoktur. Onurla taşınan Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlığı kimlik ve kişiliği başarımız için yeterlidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü, bağımsızlığını, Atatürk Devrimlerinin kazanımlarını savunma mücadelesinde şehit olan tüm yurtseverlerimizi minnet ve özlemle anarken, Atatürkçü düşüncenin ve uygulamalarının yalnız ulusumuzun değil, tüm insanlığın huzur ve mutluluğu için gerekli olduğu inancı ile eşitlik, özgürlük, adalet, barış ve kardeşliğin savunuculunu yapacak, klasik hak ve özgürlüklerin yeterli olmadığı, bunların ekonomik hak ve özgürlüklerle donatılması gerektiğine inanarak, herkesin her hak ve özgürlükten eşit yararlanmasını amaçlayan yeni yıl dileklerimizi halkımızla paylaşmaktan büyük onur duyduğumuzu ifade etmek isteriz.

2018 yılında yaşanan tüm sıkıntıların, artık geride kalması en büyük dileğimizdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin tam bağımsızlığının ve aydınlığının karşısında hiçbir güç duramayacaktır. 2019 yılının ülkemize ve tüm dünyaya sevgi, dostluk, barış, sağlık ve mutluluk getirmesi dileğiyle..

Yaşasın Laik Türkiye Cumhuriyeti

İsmail SAİDOĞLU

Atatürkçü Düşünce Derneği

Orhangazi Şubesi

Yönetim Kurulu Başkanı

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir