Basın AçıklamalarıHaberlerManşet

Çanakkale Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözüdür. “Çanakkale Geçilmez”

 

“Bugün Ulusu ve kahraman ordusuyla bölgesinde bir istikrar ve güç simgesi olan Türkiye, Atatürk’ün yönergesi doğrultusunda kalıcı bir dünya barışının sağlanması için üzerine düşenleri yapmaya devam etmektedir”

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu , Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin Türk ulusunun yazdığı bir kahramanlık destanı olduğunu kaydeden Saidoğlu , “Çanakkale’de vatanını, özgürlük ve bağımsızlığını savunan Ulusumuz, tüm olumsuzluklar ve olanaksızlıklar içerisinde büyük bir direniş göstermiş, donanım ve olanak bakımından kendisinden kat kat güçlü olan ülkelere karşı önemli bir zafer kazanmıştır” dedi.

Saidoğlu , bu zaferin arkasında Türk ulusunun birlik ve beraberliği, özgürlük ve bağımsızlığa olan inancının yattığına işaret ederek, “Nitekim bu azim ve kararlılık, gelecekte başlatılacak Kurtuluş Savaşı’nın da kazanılmasını sağlamıştır” dedi.

“ULUSUMUZ İÇİN BÜYÜK BİR KAZANIM”

“Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın Komutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarih sahnesine Çanakkale’deki başarılarıyla çıkması Ulusumuz için büyük bir kazanım olmuştur.

Değerli Orhangazililer,

Çanakkale’de ve sonraki görevlerinde Atatürk’ün liderliğini, cesaretini, disiplinini, vatan sevgisini, bağımsızlık ve özgürlük inancını, askeri zekasını gören Ulusumuz, Kurtuluş Savaşı’nda O’nun etrafında kenetlenerek büyük bir zafere daha imza atmıştır. Büyük Atatürk’ün Ulusumuzda gördüğü ışık, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni kurma düşüncesini olgunlaştırmıştır. Bu savaşlar sonunda Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Atatürk, gelecekle ilgili düşüncesini ‘Yurtta barış, dünyada barış’ olarak ifade etmiştir.

Yüz Altıncı yılında kutladığımız Çanakkale Zaferi, Türk Milleti’nin Ulusal Destanıdır.Türk Ulusu birlik ve bütünlük içinde, ortak değerlerini koruyarak aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde yürüyecektir.

Bugün Ulusu ve kahraman ordusuyla bölgesinde bir istikrar ve güç simgesi olan Türkiye, Atatürk’ün yönergesi doğrultusunda kalıcı bir dünya barışının sağlanması için üzerine düşenleri yapmaya devam etmektedir.

Çanakkale’de şehitlerimiz ve onların yanında yatan, yaşamlarının baharında toprağa gömülen yüzbinlerce insan, savaşların kötü sonuçlarını, barış ve dostluğun dünya için ne kadar gerekli olduğunu tüm insanlığa haykırmaktadır.

İnsanlık artık geçmişten gerekli dersleri çıkararak, her türlü nedenden kaynaklanan çatışmaları sonlandırmalı, tüm dünya insanlarının huzur ve sevgi içerisinde birarada yaşayacakları barış dolu bir dünyanın temelleri atılmalıdır. Bu büyük zaferin yıldönümünde, büyük Atatürk ve silah arkadaşlarını, canlarını ortaya koyarak ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten Kahraman Şehit ve Gazilerimizi, saygı ve şükranla anıyor, tüm yurttaşlarıma esenlikler diliyorum.”

İsmail SAİDOĞLU

ADD Orhangazi Şubesi

Yönetim Kurulu Başkanı

 

Çanakkale Kahramanları Anısına – Videolar

https://www.facebook.com/orhangaziadd/videos/836631730013763/
https://www.facebook.com/orhangaziadd/videos/390573201729945/
https://www.facebook.com/orhangaziadd/videos/418853498865517/
https://www.facebook.com/orhangaziadd/videos/316346475906940/
https://www.facebook.com/orhangaziadd/videos/2041651179236589/
https://www.facebook.com/orhangaziadd/videos/349043772620493/

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir