Basın AçıklamalarıHaberlerManşet

Refik Atay yalnız Orhangazi’nin değil, Cumhuriyetimizin bir değeridir.

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu Milli Mücadele Kahramanı Refik Atay’ın vefatının 43.Yılı dolayısıyla bir açıklamada bulundu. Saidoğlu “Hayatta iken birçok kahramanın kıymetini bilmiyoruz. Öldükten sonra bari bunların kıymetlerini bilelim. Hayatını öğrenip, gelecek nesillere aktaralım, unutturmayalım. Kurtuluş Savaşı öyle kolay kazanılmadı. Bu savaşta Refik Atay Efendi gibi nice kahramanlarımız mücadele etti. Kahramanlarımızla gurur duymalıyız. Onlara layık olmaya çalışmalıyız. Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti varlığını sürdür­düğü sü­rece Atay’ın adı yaşayacak ve yaşatılacaktır” dedi.

16 Ocak 1975 yılında hayatını kaybeden Kuvay-ı Milliye kahramanlarından Refik ATAY Efendi, Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi tarafından Mezarı başında anıldı. Şube Başkanı İsmail Saidoğlu ;Orhangazi’nin düşman işgalinden kurtuluşunda büyük katkılar sağlayan Kuvay-ı Milliye kahramanlarından Refik ATAY Efendi ölümünün 43.yılında Saygı ile anıyoruz. Refik Atay yalnız Orhangazi’nin değil, Cumhuriyetimizin bir değeridir. Bizleri bugünlere getiren Milli Mücadele kahramanlarımızın değerleridir. Bugün Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde Özgür bir yaşam yaşanıyor ve rahatlıkla dolaşılıyorsa bu insanların verdiği hizmetten dolayıdır.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Orhangazi Şubesi olarak, ilçemizin değerlerini hatırlamak, yaşatmak ve bilinmeyenleri halka anlatmak için çaba gösterdiklerini belirten Saidoğlu : ‘Orhangazi’’de yetişen milli kahraman Refik Atay Efendi’yi ölümünün 43. yılında şükranla anıyoruz. Ruhu Şuhu şad olsun. Orhangazi halkı olarak kendisine diğer İstiklal Gazi’si Şehitlerimize ilçemizin kurtuluşunda gösterdiği katkı ve çabalardan dolayı minnettarız’ dedi.

İsmail SAİDOĞLU
ADD Orhangazi Şubesi
Yönetim Kurulu Başkanı

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir