Basın AçıklamalarıDuyurularEtkinliklerHaberlerManşet

ADD Orhangazi |23 Nisan Basın Açıklaması “Türkiye’yi yeniden Ulus yönetecektir.”


Türkiye’yi yeniden Ulus yönetecektir… “Ferman Padişahın”, BAYRAM BİZİMDİR 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Orhangazi Şubesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı:.”Halkımız bu oyunu gördü, anladı, direniyor. Bayramlarını daha coşkulu kutluyor ve Kutlamaya da devam edecek.”

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şube Başkanı İsmail Saidoğlu, bütün devletlerin coşkuyla kutladığı Ulusal günleri olduğu bizim ülkemizin de Ulusal bayramları olduğunu söyledi. Bunların sırasıyla 23 Nisan ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’, 19 Mayıs ‘Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’, 30 Ağustos ‘Zafer Bayramı’ ve 29 Ekim ‘Cumhuriyet Bayramı’ olduğunu ifade eden Saidoğlu; Bugün Türkiye’yi yöneten zihniyet milli olan hiçbir şeyi sevmez, Milli bayramları da sevmez Bunlar, halkımıza Cumhuriyetle ilgili her şeyi unutturmak, Cumhuriyetle halkımızın bağını kesmek istiyorlar. Bu açıdan bakarsak, iktidar Milli bayram kutlamalarını yasal zeminde zaten en aza indirmiştir. Ama bununla yetinmiyor. Yıllardır hiçbir İslam ülkesinde var olmayan bir “kutlu doğum” haftası etkinliğini nedense hep 23 Nisan’a denk getiriyor. Bu yıl (Kut-ül Amare) savaşını kutlama bahanesiyle Atatürk düşmanı Nurettin Paşa’yı öne çıkmaya çalışıyor.Bu arada İsmailağa Cemaati’nin bir yan kuruluşu da, Devletin sponsorluğunda “Ümmetin renkleri Türkiye’de buluşuyor” adlı çocuk etkinliğini 23 Nisan’a denk getirmiş. Kısacası millet yerine ümmet kavramı zihinlere yerleştiriliyor. Halkımız bu oyunu gördü, anladı, direniyor. Bayramlarını daha coşkulu kutluyor ve Kutlamaya da devam edecek.. Hiç bir yasa, hiç bir genelge, ulusumuzun Atatürk’e olan bağlılığını yok edemeyecektir. Ulusal bayramlarımızı en küçük çocuktan, en yaşlı insanımıza kadar el ele gönül gönüle kutlayacağız. Atatürkçüler Seçeneksiz değildir” dedi.
Son günlerde yaşadığımız olaylar ve gelinen son noktada Türk Milletinin ayak bağı İslamiyet değil, O’nu kendi iktidar kavgalarında sahip oldukları bir araç olarak gören gericilerdir, Atatürk’ün önderliğinde kurulan laik Cumhuriyetin “İslamiyete yapılmış en büyük hizmet” olduğunun halka anlatılması gereklidir. Nasıl laiklik hiç bir siyasal partinin ideolojisi değil de Devletimizin temeli, Cumhuriyetimizin asli niteliğiyse, Yüce İslam dini de belirli çevrelerin aleti olamaz. Laik düzen ile teokratik düzen arasında seçim yapmak, uygarlık ile ilkellik arasında seçim yapmaktır. Anadolu’yu vatan tutmuş yüce Türk Milleti, ancak çağdaş uygarlık düzeyini yakalarsa bu topraklarda ebediyen yaşayabileceğinin bilincine varmalıdır. Çok geç olmadan!
23 nisan 1920’de açılan meclis “ULUS EGEMENLİĞİNİ” temsil ediyordu. Bugün de TBMM’de “EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR” yazısı var. ama artık sözde kalmıştır.
Atatürk zamanında “Ulusal egemenliğe” dayalı olarak oluşturulan yapı yerine, bugün, parlamentoda halkın doğrudan temsilcileri yerine, sermayenin çıkar ve iş çevrelerinin temsilcileri çoğunluktadır. Sermaye basına egemendir. Siyaseti finanse etmektedir. Siyasi partilere egemen olmaktadır. Demokrasi, bu yapıya uygun olarak (rejim) olmaktan çıkmış, siyasal bir (oyun) olmuştur. Ulusal Egemenliği temsil etmemektedir. Bugün dayatılan anayasa tuzağı bu egemen güçlerin anayasası olacaktır. Bu anayasada tabii ki ulus devlet nitelikleri yer almaz, ulus egemenliği yer almaz. Bugün 23 Nisan, (Ulusal Egemenlik) Bayramında, Ulusal Egemenlik konusunu düşünmeye başlamalıyız. Yeniden (Ulusal Egemenlik) düzenine dönülecek, Cumhuriyetin Ulusal çıkarlarına öncelik verecek çağdaş bir ulus devlet oluşturmanın yolları aranmalıdır. Bunun için (sermaye egemenliği) düzenine son verilerek, siyasette dayatması engellenmelidir ve Türkiye’yi yeniden ulusun yönetmesi sağlanmalıdır.Tüm yurttaşlarımızı Ulusal egemenliğe, demokratik laik Cumhuriyetimize ve sosyal hukuk devletimize sahip çıkmaya davet ediyoruz. Geleceğinden duyduğumuz endişe ile demokratik laik Cumhuriyeti yıkmayı hedefleyen, padişahlığa özenenlerin dayatmasıyla yeni bir anayasa yapılmasını reddediyoruz. Bu işlere yeltenen ve aracı olanlara sesleniyoruz; ÜNİTER DEVLET TARTIŞMAYA AÇILAMAZ, TÜRK MİLLETİ ANAYASADAN ÇIKARTILAMAZ.

 

Cumhuriyet sevdamızı, Atatürk sevgimizi milli egemenliğe olan tutkumuzu yüreğimizden kimse söküp atamayacaktır. Cumhuriyet güneşi Atatürk çocuklarının cesaret ve azmiyle hiç sönmeyecek parlaklığıyla karanlığı boğacak Aydınlık bir Türkiye’nin sigortası olmaya devam edecektir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolunda daima ileriye doğru gideceğimiz ışıltılı günlerin özlemiyle tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

 

YAŞASIN CUMHURİYET

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
İsmail SAİDOĞLU

ADD Orhangazi Şubesi

Yönetim Kurulu Başkanı
ADD’den Resmî Tören Sonrası Alternatif Tören

Bu Cumhuriyet bu topraklar bu Orhangazi bizim , bu topraklarda bizim de sözümüz var ve bu vatana İki borcumuz var; biri milletimize durmaksızın, dinlenmeksizin, kendimizden vazgeçerek sonuna kadar çalışmak. Bir de Allah’a can borcumuz var. Onu da verir gideriz.

23 Nisan 2017 Pazar Günü Resmi Tören sonrası yaptığımız Alternatif Törene katılım sağlayanlara teşekkür ederiz.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Bugün Orhangazi’mizin dört bir yanında evlatlarımız ile birlikte kutladık.

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir