Basın AçıklamalarıDuyurularHaberlerManşet

ADD Genel Kurulu 24 Aralık’ta

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Orhangazi Şubesi, 24 Aralık Pazar günü 14.Olağan Genel Kurul toplantısını yapacak.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Orhangazi Şubesi kongreye gidiyor. Derneğin 14. Olağan Genel kurul toplantısı 24 Aralık Pazar günü 13.00-17.00 saatleri arasında Atatürkçü Düşünce Derneği Lokalin de yapılacak. Genel kurul hakkında açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu, üyelerini ve ilçe halkını kongreye davet etti.

Saidoğlu, yazılı olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi’nin 14.Olağan Genel Kurulu 24 Aralık Pazar günü 13.00-17.00 saatleri arasında Atatürkçü Düşünce Derneği Lokalin de yapılacaktır. Sivas Kongresinde alınan kararların 1. maddesi olan “Milli sınırları içinde vatan bölünmez bir bütündür; parçalanamaz.” ışığında, Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün: “Yurdu Çöküntüden kurtarmak için ulusun tüm güçlerini esaslı bir örgütte birleştirmekten başka çözüm yoktur.” sözünü rehber aldık.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 2 Ekim 1919’da İrade-i Milliye Gazetesinde yazdığı: “Kendi kişisel çıkarları için yabancılarla işbirliğine giren ve gücünü halktan almayan küçük bir azınlığın dışındaki tüm güçler; aralarındaki etnik, dini, siyasi ayrımları erteleyerek ulusal kurtuluş mücadelesi yolunda birleşmelidir” sözü günümüze de ışık tutmalıdır. Ulus olarak dayanışmaya her zaman olduğundan daha çok gereksinim duyulan günleri yaşamaktayız. Bu nedenle Vatanın bütünlüğü Milletimizin birliği için Kemalizm’i yeniden ülkemizde egemen kılmak tüm vatanseverlerin tarihsel görevidir. Çünkü bugün ülkemizde yaşadığımız tüm sorunlarımızın çözümü Atatürk İlke ve Devrimlerinde vardır.

Bugün Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde Ulusal Kurtuluş Savaşı vererek kurduğumuz Cumhuriyetimizin, Ulusumuzun, Yurdumuzun birlik ve bütünlüğü tehdit altındadır. Birliğimize ve varlığımıza kasteden düşmanlar; vatan topraklarımıza, kaynaklarımıza, dil birliğimize, kültür ve tarih birliğimize ve başta şanlı ordumuz olmak üzere tüm kurumlarımıza saldırmaktadır. Yurdumuzu ve Ulusumuzu parçalamak için yeni anayasa yapmaya çalışanlar, başarısız olunca, sözde demokratikleşme paketleri ile hedeflerine ulaşmaya çalışmaktadırlar. Ancak hiç kimsenin şüphesi olmasın ki dün Mustafa Kemal’i yetiştiren Türk Ulusu, bugün de Mustafa Kemaller yetiştirecek, ABD ve AB’nin sinsi planlarını gene bozacaktır! Böyle bir ortamda yapılacak olan 14.Olağan Genel Kurulumuza tüm üyelerimizin, duyarlı kurum temsilcilerinin ve halkımızın katılmalarını bekler, saygılar sunarız.”

 

Atatürkçü Düşünce Derneği

Orhangazi  Şubesi

Yönetim Kurulu Adına

Başkan

İsmail SAİDOĞLU

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir