ADD Orhangazi Çocukları Unutmadı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerine damgasını Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı İsmail Saidoğlu vurdu. Resmi tören sonrası Atatürk Anıtına çelenk koyarak karanfil bırakan ADD Başkanı İsmail Saidoğlu ve yöneticileri Atatürk’ün Bursa Nutkunu da bırakarak şuan ülkenin içinde bulunduğu noktadan çıkışın anahtarının Bursa Nutku olduğunu belirtti. ÇelenK töreni sonrası alanda bulunan öğrenci ve çocuklara Atatürklü Türk Bayrağı hediye eden Saidoğlu ve ADD yöneticileri çocukların bayramını kutladı. ADD’nin çocuklar için düzenlediği özel gün kutlaması daha sonra dernek lokalinde devam etti.

ADD Şube Başkanı İsmail Saidoğlu; “98 yıl önce dünya faşist yönetimler altında kıvranırken “EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR” söylemini bütün alanlarda uygulayan Atatürk dönemine diktatörlük dönemi yakıştırmasını yapanlar, yirmi birinci yüzyıldaki bu uygulamalar karşısında susup, hangi vicdanla, hangi düşünceler içerisinde o dönemi çarpıtmaya çalışıp bu gün için sessiz kalırlar? Anlamakta güçlük çekiyoruz. Sadece bizlerin değil, yarınlarımızı oluşturacak yeni nesiller için karanlıktan aydınlığa çıkmanın temel yolu Derneğimizin gerek yönetim katında, gerek üye bazında ve gerekse derneğe gönül verenler olarak ayakta kalmak zorundayız.

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi geçmişteki bu büyük mücadelesinin sonunda, toplumda çok önemli bir yer edinmiş. Olanı sorgulayan, olması gerekeni söyleyen, yapıcı, cesur ve idealist tavrıyla her konuda fikrine başvurulan, toplumdaki önemli gelişmeler ve konular karşısında herkesin ne diyeceğini merakla beklediği bir kurum haline gelmiştir. aynı azimle mücadeleye devam edeceğiz. Atatürkçü Düşünce Derneği bugün olduğu gibi her zaman Cumhuriyet için Gelecek için dimdik ayakta olacaktır. Orhangazi halkının sokaklara sığmadığı. Atatürk ve Cumhuriyet sevgisinin dalga dalga her yanı sardığı binlerin Cumhuriyet Meydanında . Atatürk heykelinin bulunduğu alanda kadınlarımız ve erkeklerimiz ile hep birlikte heyecan ve coşkumuzu doruklara çıkardığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaşayalım. Hiç kuşkumuz yok ki; bu gösteriler ATATÜRK’ÜN e ruhunu da şâd edecektir.

Şimdiden Teşekkürler Orhangazi halkı, teşekkürler Orhangazi ADD ve emeği ve katkısı olanlara” dedi.

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir