ADD Genel Merkezi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Diyarbakır’da kutladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Diyarbakır’da kutladı.

ADD Diyarbakır Şubesi yeni binasının açılışının da gerçekleştirildiği etkinliğe, ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, Genel Başkan Yardımcısı Uluç Gürkan, Genel Sekreter Öner Tanık, Genel Denetleme Kurulu Başkanı Ali Selvi, Yönetim Kurulu Üyeleri Durur Gök ve Safa Yenice, şube başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“CUMHURİYET’İN TEMELİ ÇOK SAĞLAMDIR”

Açılış konuşmasına Diyarbakır’a çok önemli bir günde geldiklerini, ADD için çok güzel bir gün olduğunu belirterek başlayan Tansel Çölaşan, Cumhuriyetin birliği, bütünlüğü, kardeşliği ve barışı getiren bir yapı olduğunu belirterek hedefinin demokrasi olduğunu söyledi.

Çölaşan özetle şunları söyledi:

“Cumhuriyet’in temeli çok sağlamdır.

Tam bağımsızlığa oturmuştur. İç ve dış barışı sağlamıştır. Her türlü dış sömürüye karşı mücadele etmiştir. Topyekün kalkınmayı sağlamıştır. İnsanları ümmet olmaktan çıkarıp millet yapmıştır. Dayanakları bir tarafta laiklik bir tarafta ulus devlettir. Ulus devlet bizi enstiteye bağlı bölünmelerden korumuştur.”

Basın açıklaması ve şube açılışının ardından bir yürüyüş gerçekleştiren topluluk esnaf ziyaretinde bulundu. Daha sonra Atatürk heykeline çelenk bırakılarak saygı duruşu yapıldı.

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir