Basın AçıklamalarıEtkinliklerHaberlerManşet

ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) Orhangazi Şubesi Genel Kurulu Gerçekleşti

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi “Orhan Öcalgiray”15.Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti.

ADD Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdüren İsmail Saidoğlu, Derneğin 15.Olağan Genel Kurulunda bir kez daha başkan seçilerek güven tazeledi.

ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) Orhangazi Şubesi Genel Kurulu Gerçekleşti. Türkiye’nin en büyük kitle örgütlerinden ADD kuruluşunun 31. yılını kutlarken 15.Olağan Genel Kurulunu yaptı.“Dr. Yüksek Mühendis Orhan Öcalgiray” adının verildiği 16 Şubat tarihinde Dernek Binasında yapılan Genel Kurulda 9 Yönetim Kurulu üyesi yanında 3 Denetleme, 3 Disiplin ve 10 Üst Kurul Delege üyeleri de belirlendi.

ADD Genel Kurulu’nda Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Saidoğlu , “Sahibi olmaktan onur duyduğumuz bu Cumhuriyet’in bölünmez bütünlüğüne yapılacak her saldırı, karşısında biz Atatürkçüleri bulacaktır. 2023 kimilerinin başarı yılı değil, ama 2020 Atatürk’ün ve O’nun Cumhuriyetinin yıldızının yeniden parlayacağı yıl olacaktır” dedi. Saidoğlu Konuşmasında derneğin daha fazla örgütlenmeye ve üyeye ihtiyacı olduğunu söyleyerek, “Türkiye kritik süreçlerden geçiyor. Cumhuriyet kazanımlarına karşı savaş giderek artıyor. Bugüne kadar korkarak evinden çıkmayanlar, sıranın kendisine gelmediğini ya da gelmeyeceğini düşünenler de artık tehlikenin farkında. Bu nedenle ADD olarak çok önemli bir misyon taşıyoruz. Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Konferans salonunda Yoklama ve açılış ile başlayan Olağan Genel Kurul Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Reyhan Özkan‘ı Divan Başkanlığına Selçuk İnal Divan Başkan Yardımcılığına, Hüseyin Abdan ve Halil İbrahim Aytunç muhasip üyeliğe seçildi.15.Olağan Genel Kurula, İlçemiz Yerel Medya Emekçileri, Bal-Göç Şube Başkanı Hüseyin Ali Yetim ve Yönetimi, İlçemiz STK temsilcileri üyeleri katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından mevcut Yönetim Kurulu tarafından geçmiş yılda yapılan faaliyetlerin yer aldığı rapor ile Gelir-Gider Raporları okundu. Okunan raporlar oybirliği ile kabul edildi. Tahmini Bütçe’nin okunup onaylanmasının ardından, Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Delege Seçimi yapıldı.

Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi 2020 yılı 15.Olağan Genel Kurulu

16 Şubat 2020   15.Olağan Genel Kurulu Seçim Sonucu

Yönetim – Denetleme – Disiplin – Delege

YÖNETİM KURULU ASİL

YÖNETİM KURULU YEDEK

1

NERGİS SAİDOĞLU

10

REYHAN ÖZKAN

2

İSMAİL SAİDOĞLU

11

AHMET VATANSEVER

3

HASAN ERSOY

12

MEHMET YALAMAOĞLU

4

NİLAY ÖZLÜK

13

ALİ ÇEŞMEBAŞI

5

ÇETİN SOYDAN

14

ERDOĞAN BUDAK

6

FUAT TEZEL

15

FERHAT GARİP

7

SELÇUK İNAL

16

AHMET ALTAN

8

OSMAN KURTOĞLU

17

VOLKAN ÖMÜR TEMEL

9

HALİL İBRAHİM AYTUNÇ

18

HÜSEYİN ABDAN

DENETLEME KURULU ASİL

DENETLEME KURULU YEDEK

1

GÜLDEN ÇAKIR

4

AKIN AKBULUT

2

NİHAT DEMİRAY

5

AYŞEGÜL KURTOĞLU

3

BÜLENT METİN

6

MEHMET ÖZEN

DİSİPLİN KURULU – ASİL

DİSİPLİN KURULU YEDEK

1

EROL ÇİÇEK

4

TARIK ÇİFTÇİ

2

MEHMET AKIN

5

GÜNGÖR İŞERİ

3

NİZAMETTİN TAYLAN ALKAN

6

TEZCAN VATANSEVER

DELEGELER

1

FUAT TEZEL

6

SELÇUK İNAL

2

REYHAN ÖZKAN

7

HASAN ERSOY

3

ÇETİN SOYDAN

8

VOLKAN ÖMÜR TEMEL

4

NERGİS SAİDOĞLU

9

AHMET VATANSEVER

5

NİLAY ÖZLÜK

10

HÜSEYİN ABDAN

 

Yakın zamanda görev bölümü yapılacak”

Yapılan seçimin ardından tekrardan yönetime giren Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Başkanı İsmail Saidoğlu, tüm üyelere teşekkür etti. Önümüzdeki günlerde yeni seçilen arkadaşlarla görev dağılımını yapacağız. Yapılacak olan görev dağılımının ardından çalışmalarımızı hızlandıracağız”

Tüm yurttaşlarımız bilmelidir ki;

Hiçbir siyasi partinin etkisinde veya yörüngesinde olmadan, bireysel değil örgütsel aklı kullanarak, farklılıklarımızın tartışmasını öteleyip enerjimizi ‘geçmişin bekçiliğini değil geleceğin öncülüğünü’ yapmaya harcayarak, Türkiye Cumhuriyetini Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği ‘çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkartmak’ hedefi doğrultusunda çalışmaya devam edeceğimizi, bu kurultayımız ile bir kez daha ilan ediyoruz.

Başta kurtuluşumuzun ve kuruluşumuzun önderi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Ulusal Bağımsızlık Savaşı şehitlerimizi, Kurucu Genel Başkanımız Muammer Aksoy’u ve ülkemizin bütünlüğü uğruna terörle mücadelede can veren şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyoruz.

Yaşasın, tam bağımsız Demokratik Laik Türkiye Cumhuriyeti

Tuna_ADD Kongre

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir