ADD Şehitlerimizi unutmadı

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu aziz şehitlerimizi 30 Ağustos zaferinde unutmadı. Dün yapılan resmi törenler sonrası ilçemiz şehitliğine uğrayan Saidoğlu, ebediyetten borçlu olduğumuz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle andıklarının altını çizdi.

Başkan Saidoğlu, Büyük Zaferle ilgili açıklamasında; “Türk ulusunun özgürlük ve bağımsızlık için emperyalizme karşı, Mustafa Kemal önderliğinde verdiği ve 30 Ağustos 1922 de, Dumlupınar’da yapılan Başkumandanlık Meydan Muharebesi’yle kazandığı Büyük Zafer’in 96. yıldönümündeyiz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle: “Bu gün kutladığımız Büyük Zafer özellikle Türk Ordusunundur, Türk Ordusu ve Türk Milleti var olsun” diyoruz! Bu Cumhuriyet bu topraklar bu Orhangazi bizim , bu topraklarda bizim de sözümüz var ve bu vatana İki borcumuz var; biri milletimize durmaksızın, dinlenmeksizin, kendimizden vazgeçerek sonuna kadar çalışmak. Bir de Allah’a can borcumuz var. Onu da verir gideriz.

30 Ağustos 2018 Perşembe Günü Resmi Tören sonrası yaptığımız Alternatif Törene katılım sağlayan Siz Değerli Orhangazi Halkına teşekkür ederiz” diyerek başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle andıklarını ifade etti.

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir