ADD’den 10 Kasım Çağrısı 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Orhangazi Şubesi , Tüm yurtseverleri 10 Kasım’da saat 08.45 da meydanlarda Atatürk’e ve devrimlerine sahip çıkmaya çağırdı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şube Başkanı İsmail SAİDOĞLU, yaptığı açıklamada, “Tam bağımsız aydınlanmış Türkiye mücadelesini sürdüren Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) şubeleri olarak en büyük eserini bize emanet eden Büyük Önder Atatürk’ü anmak ve eserine sahip çıkmak amacıyla tüm halkımızı ve kuruluşları 10 Kasım günü meydanlara çağırıyoruz” dedi.


İsmail Saidoğlu konuşmasında, “Geçtiğimiz yıllarda 29 Ekimde Ulus’ta bütün engellemelere rağmen yüz binlerce yurttaşın katıldığı Cumhuriyet buluşması ile başlayan 10 Kasım Anıtkabir yürüyüşü ve ardından yapılan Cumhuriyet birlikteliği TC ye sahip çıkma mitingleriyle devam eden kitlesel eylemler çağdaş laik tam bağımsız Türkiye’nin geleceği için yürütülen mücadelelerin dönüm noktası olmuştur. Son 29 Ekimde bütün yurtta halkımızın Cumhuriyete sahip çıkmak için meydanları doldurması çok anlamlıdır. 15 Yılını dolduran siyasi iktidarın en doğal demokratik tepkilere dahi gösterdiği tahammülsüz ve baskıcı uygulamalarının had safhaya ulaştığı bir dönemde halkımızın gücüyle yapılan bu kitlesel eylemler korku dağının aşılmasında büyük etki yaratmış ve bu gün kendi gücünün varlığına inanan milyonlarca yurttaşımıza da yol gösterici olmuştur.

10 Kasım Cuma günü Sabah 08:45’te Cumhuriyet Alanında ve Akşam 20:00’da Dernek lokalinde yapılacak olan Anma programına tüm halkımızı bekliyoruz..Yurtsever Orhangazi Halkı 10 Kasım saat 8.45’te Cumhuriyet meydanında Atatürk’e bağlılığını ve devrimlerine sahip çıkacağını haykırıp baskıya ve zulme rağmen dik durma iradesini gösterecektir” şeklinde konuştu.

İsmail SAİDOĞLU
Atatürkçü Düşünce Derneği
Orhangazi Şube Başkanı

 

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir