Atamızın Annesi, Zübeyde Hanım’ı Saygıyla anıyoruz

zubeydehanim93Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Orhangazi Şubesi Yönetim kurulu Başkanı İsmail SAİDOĞLU, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın ölümünün 93 yıl dönümü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

 Atatürk’ün, 14 Ocak 1923 günü 66 yaşında hayatını kaybeden annesi Zübeyde Hanım, Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi tarafından anıldı.

Saidoğlu açıklamasında ; Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 66 yaşında hayatını kaybeden annesi Zübeyde Hanım, ölümünün 93 yıldönümünde ADD Orhangazi Şubesi  olarak  “Bizler, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçisi olarak son nefesimizi verene dek mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız” Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder’in annesi Zübeyde Hanım’ı anıyoruz. Atatürk’ün hatırasına ve cumhuriyete bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da biz sahip çıkacağız” dedi.

Saidoğlu,  “Bir evladın yetişmesinde annenin rolü çok büyüktür. Ulu Önder Atatürk’ümüzü yetiştiren anne de her türlü meşakkate, her türlü sıkıntıya göğüs gererek büyük bir gayret ve özveri içerisinde önce çocukluk çağlarından başlayarak eğitimini en güzel şekilde verdirme gayretiyle Atatürk’ümüzü yetiştirmiş ve daha sonra da onun büyük özelliklerini ortaya çıkartmasına sebep olmuştur” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yanındaki kadınların başında da annesi Zübeyde Hanım’ın geldiğini dile getiren ve Zübeyde Hanımı ölümünün 93. yıldönümünde minnetle andıklarını belirten Saidoğlu, ‘İlke ve devrimleriyle Türkiye’ye çağdaşlığın yolunu açan Atatürk’ü bize hediye eden, yüce Türk anası Zübeyde Hanım’ın önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhu şad olsun’ dedi.

İsmail SAİDOĞLU

ADD Orhangazi Şubesi

Yönetim Kurulu Başkanı

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı