Basın AçıklamalarıHaberlerManşet

Atatürk’e Uzanan Elleri Kırarız

ADD’den Atatürk büstüne yapılan saldırıya sert tepki;

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Başkanı İsmail Saidoğlu, Atatürk büstüne yapılan saldırıları protesto etti ve ‘Ata’nın sevgisi ve yapıtı Türk Milletinin kalbinde ve zihninde sonsuza kadar silinmeyecek şekilde yerini almıştır. Hırsla, kinle, nefretle saldıranlara bir kez daha hatırlatmak isteriz. Atatürk’ü bu ulusun kalbinden silemezsiniz’ dedi.

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir’de açılışı Yeni yapılan Ulu Önder Atatürk’ü bir elinde baston diğerinde fötr şapka ile tasvireden 2.5 metre yüksekliğindeki heykele sprey boyalı saldırı yapıldı. Benzer saldırıların Ülkenin çeşitli yerlerinde artarak devam ettiğini görmekteyiz.

Son yıllarda artan Atatürk büstünü yapılan saldırıları proteston eden Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi (ADD) Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, “Atatürk’ü bu Ulusun kalbinden silemezsiniz. ADD şartlar ne olursa olsun Atatürk’ü, düşüncesini, onun yarattığı eserlerini yaşatmak için mücadelenin en önünde yer alacaktır” dedi.Konuyla ilgili açıklama yapan ADD Orhangazi Şubesi Başkanı İsmail Saidoğlu, “ Son 15 yılda Siyas İktidarın getirdiği gerilim ortamı ile AK Parti’de Atatürk’e sahip çıkamamış onu koruyamamıştır. Buradan Atatürk’e saldıran kimliksizleri vatansızları uyarıyoruz. Nereden gelirse gelsin Atatürk’e uzanan kirli elleri kırarız” dedi.“Son zamanlarda ülkemizi, bağımsızlığımızı, varlığımızı borçlu olduğumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün heykel, büst ve anıtlarının tahrip edildiğine tanık olmaktayız” diyen Başkan Saidoğlu, “ son 3 aydır aşırı derecede artan ve birçok kentte de Atatürk büstlerine saldırılar bilinçsiz kişiler tarafından  tahrip ederek zarar görmüş, Kırılmış ve yıkılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu M. Kemal Atatürk’ün heykellerine yapılan saldırılar devletimize ve milletimize karşı yapılmıştır. Bu saldırıya karşı net tavır almak ve önlemek görevi başta Anayasamız gereği Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk Milletinin birliğini temsil eden Cumhurbaşkanına, sonra da yürütme görevini Anayasa’ya göre yerine getirmek yetki ve sorumluluğunu taşıyan Başbakan ve hükümet üyelerine aittir” diye konuştu.

“ATATÜRK´Ü BU ULUSUN KALBİNDEN SİLEMEZLER”

Başkan Saidoğlu, son olarak, “15 yıllık siyasi iktidarın açılım politikaları bugün önce şanlı bayrağımıza saldırıya ve devletimizin kurucusu bağımsız yaşama simgemiz Atatürk’ün heykellerinin kırıldığı parçalandığı değersizleştirilmeye çalışıldığı bir noktaya taşınmış bulunuyor. ABD ve AB’nin planlarında taşeronluk yapanların eninde sonunda ülkemize dayattıkları acı gerçek budur. 1950’lerde de günümüzde de siyasi iktidar her ne sebeple olursa olsun ortaya çıkan bu sonuç nedeniyle baş sorumludur. Bu ve benzeri hareketleri yapan ulus, tarih ve insanlık bilincinden yoksun kişileri kınıyoruz.

Atatürk’e bu saldırıları gerçekleştirenler eylemlerine çanak tutan iktidarın varlığından cesaret alıp boşuna heveslenmesinler. Umutlanmasınlar. Ata’nın sevgisi ve yapıtı Türk Milletinin kalbinde ve zihninde sonsuza kadar silinmeyecek şekilde yerini almıştır. Hırsla, kinle, nefretle saldıranlara bir kez daha hatırlatmak isteriz. Atatürk’ü bu ulusun kalbinden silemezsiniz. Atatürkçü Düşünce Derneği şartlar ne olursa olsun Atatürk’ü, düşüncesini, onun yarattığı eserlerini yaşatmak için mücadelenin en önünde yer alacaktır” ifadelerini kullandı.

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir