Bayraktepe’de Coşkulu Tören

Bayraktepe’de Coşkulu Tören

Büyük Zaferin 95.yılında Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Kapsamında yenilenen Dev Türk Bayrağı’nın değişim törenine katıldık.

Orhangazi İlçe Kaymakamımız Dr.Yalçın Yılmaz Orhangazi Sivil Toplum Kuruluşları , Orhangazili Motokroscuların ve Halkın katılımı ile gerçekleştirilen değişim töreninde Gürle Kayası’na Dev Türk Bayrağı’ Projesinin mimari olan Sayın Avrasya Etnografya Vakfı Başkanı Mansur Destereci ve Vakıf Yönetimine Teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Avrasya Vakfı tarafından Gürle Köyü’nde Bayraktepe olarak bilinen 1200 metre yükseklikteki mevkiye dikilen Dev Türk Bayrağı 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 16.00’da görkemli bir törenle yenilendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasını takiben devasa bayrak göklerdeki yerini aldı. Zafer Bayramı Etkinlikleri Kapsamında yenilenen Dev Türk Bayrağı’nın değişim törenine ilgi yoğundu. Yılın 365 günün de göklerde gururla dalgalanan şanlı bayrağımızın sonsuza dek dalgalanması için ilçe halkı olarak gerekli özeni bundan sonrada göstermeliyiz.

Düzenli olarak değiştirilen Dev Türk Bayrağı’nın değişimine hayırseverler tarafından büyük ilgi gösteriliyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri Kapsamında Çarşamba günü değişimi gerçekleştirilen Dev Türk Bayrağının bu ayki sponsorluğunu Üstlenen Orhangazi Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Beytullah Güneş’e Orhangazi adına Teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İsmail SAİDOĞLU
Atatürkçü Düşünce Derneği
Orhangazi Şubesi
Yönetim Kurulu Başkanı

#Bayraktepe#Orhangazi#TÜRKİYE#AtatürkçüDüşünceDerneği#30Ağustos#ZaferBayramı 

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir