Basın AçıklamalarıHaberlerManşet

Karanlık güçlerce katledilen Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr Ahmet Taner Kışlalı ölüm yıldönümünde anıldı.

“Sizler ; Bazı dikkatleri üzerinize çekersiniz, ama inandırıcı olamazsınız…”

Karanlık güçlerce katledilen Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr Ahmet Taner Kışlalı ölüm yıldönümünde anıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şube Başkanı İsmail SAİDOĞLU, Prof.Dr Ahmet Taner Kışlalı’nın Katledilişinin yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Saidoğlu açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Ahmet Taner KIŞLALI Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürürken 21 Ekim 1999 günü “Karanlık güçlerce” öldürülen nice Atatürkçünün en önemlilerinden biridir.

”Kemalizmi ‘geçmişin bekçiliği’ sananlar, ‘geleceğin öncülüğü’ nü yapmak fırsatını kaçırmaya mahkûmdurlar.” diyen Atatürkçü Düşünce Derneği Genel başkan yardımcısı Prof.Dr Ahmet Taner Kışlalının katledilişinin 19.yılında saygı ve özlemle anıyoruz.

Kışlalı’ ya göre din devleti kurmak, ülkeyi bölmek ve 2.Cumhuriyeti kurmak isteyenlerinin önündeki en büyük engel Kemalizm’dir. Türkiye’yi hedefe koyanlar, amaçlarına ulaşmak için Atatürk’e ve Kemalizm e karşı sistemli saldırı başlattılar. Medyada ve yayın organlarındaki propagandanın yanında fiili saldırılarla kurucu başkanımız Prof. Dr. Muammer Aksoy; Doç. Dr Bahriye Üçok, Uğur Mumcu ve birçok aydınımız katledildi.

‘‘Prof.Dr Ahmet Taner Kışlalı Hocamız, Türkiye Cumhuriyetinin bekası, Türkiye’de demokrasi, laik Cumhuriyetin ilelebet yaşaması, hukukun üstünlüğü, emeğe saygı gösterilmesi ve tam bağımsız Türkiye’nin Türkiye’de egemen olmasını istediği ve Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü savunduğu için katledildi. Biz inandığımız davada Ahmet Taner Kışlalı hocamızın ve Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda yılmadan yürümeye devam edeceğiz. Bugün bizler Ahmet Taner Kışlalı’yı katledenlere meydan okuyoruz. Türkiye’de aydın olmak zor aydın bütün zorunluluklara rağmen olunuyor ama cesur aydın olmak zor. Aydın olunabiliyor ama cesur aydın zor olunabiliyor. Ahmet Taner Kışlalı hayatının her döneminde aydın olmanın ötesinde çok farklı bir misyon üstlenmiş Türkiye’nin ideallerini Atatürk ilkelerini kendisine rehber yaparak ülkeyi bir Evliya Çelebi gibi dolaşan bir aydın olmuştur. Kışlalı’nın dediği gibi ; “Eğer Türkiye’nin bir bölgesini ayırıp ırkçı bir devlet kurmak peşindeyseniz, Mustafa Kemal’e saldırmanın elbette tutarlı bir yanı vardır. Ama “çağı yakalama” arayışında görünürken aynı şeyi yapmaya kalkarsanız; belki – her garip şeyi yapanlarda olduğu gibi – bazı dikkatleri üzerinize çekersiniz, ama inandırıcı olamazsınız.”

Kemalistler geleceğin öncüsüdürler. Bu tarihsel görevi yerine getirmenin tam zamanıdır. Yarınların aydınlık Türkiye sini Kemalist ilkelerle öreceğiz. Bu amaçla ellerimizi ve yüreklerimizi birleştireceğiz. Bir ve birlik olacağız ki Aksoylar, Mumcular, Üçok’lar, Kışlalılar aramızdan alınmasın.

Aramızdan ayrılışının 19. yılında KIŞLALI’nın Bağımsız, laik, demokratik ulus devlet mücadelesi bizlere ışık tutacaktır. Işıklar içinde yatsın.

İsmail Saidoğlu
Atatürkçü Düşünce Derneği
Orhangazi Şubesi
Yönetim Kurulu Başkanı

#AhmetTanerKIŞLALI
#ADDOrhangazi
#AtatürkçüDüşünceDerneği

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir