HaberlerManşet

Saidoğlu; Rasim Ozan Kütahyalı’nın skandal sözleri nedeniyle açılan dava duruşmasına katıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu, Rasim Ozan Kütahyalı’nın skandal sözleri nedeniyle geçtiğimiz yıl suç duyurusunda bulunarak şikayetçiler arasında yer aldı.Rasim Ozan Kütahyalı, bir televizyon programında sarf ettiği ‘Kusturmalı Boşnak s….’ sözleri nedeniyle 1 Şubat 2019’da hakim karşısına çıkacak.

Beyaz TV’de 19 Kasım 2017 tarihinde yayımlanan programda Boşnaklarla ilgili küfür içeren sözleri büyük tepki çeken Rasim Ozan Kütahyalı hakkında ceza davası açıldı. İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşması 1 Şubat 2019 günü görülecek. Davada 54 kişi şikayetçi olarak yer aldı.

Şikayetçiler arasında yer alan Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu, 4 OCAK 2019 Cuma Günü Orhangazi 1.Asliye Ceza Mahkemesinde Müşteki Sıfatı ile ifade verdi.

“KELİMENİN TAM ANLAMIYLA IRKÇILIK”

Kütahyalı’nın büyük tepki çeken sözlerinin ardından ADD Orhangazi Şube Başkanı İsmail Saidoğlu 22 Kasım 2017 tarihinde suç duyurusunda bulunmuştu. 4 OCAK 2019 Cuma Günü Orhangazi 1.Asliye Ceza Mahkemesinde Müşteki Sıfatı ile ifade veren Saidoğlu; Kütahyalı’nın TCK216/2 maddesine yer alan “Halkın bir kesimini sosyal, sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılanma” hükmü kapsamında yargılanmasını istedi.

Suç duyurusunda Kütahyalı’nın 19 Kasım 2017 tarihinde Beyaz TV’de katıldığı Beyaz Futbol programında kendisine yapılan şakayı “kusturmalı Boşnak s….” olarak nitelediği hatırlatıldı. Kütahyalı’nın sarf ettiği bu sözlerin milli ve dini değerlere uymadığı ve kelimenin tam anlamı ile ırkçılık olduğunu vurguladı.

Saidoğlu ifadesinde “Bu sözler küçümseyiciliğin, tahrik ediciliğin, terbiyesizliğin ürünüdür ve nefret ile hakaret içeriklidir. Şüpheli hakkında kamu davası açılmasına ve cezalandırılmasının sağlanmasına karar verilmesini talep ederiz” dedi.

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir