19 Eylül’ün gururunu yaşıyoruz.

“Bu Nişan, Gazilerin Gururu ve Şerefidir”

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şehit ve gazilerimizi minnetle andıklarını belirtti.

Saidoğlu açıklamasında, “Bağımsızlık mücadelemizin ve Kurtuluş Savaşı’nın Baş Komutanı Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” ünvanının verilişinin 99. yıldönümü Onu ve bu vatan uğruna gazi olmuş tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle andığımız 19 Eylül’ün gururunu yaşıyoruz. “19 Eylül, 1919-1922 yıllarında Kurtuluş Savaşı’nda, 1950’de Kore’de, 1974’te Kıbrıs’ta savaşan muharip gaziler ile Türkiye Cumhuriyeti’nin rejimi, üniter yapısı ve toprak bütünlüğü uğrunda vatan hainlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis tüm malul Gazilerin şeref günüdür.dedi

Türk ordusu en az milleti kadar eski ve köklü bir geçmişe aittir. En eski Hun İmparatorluğu’ndan bu yana Mete’ler, Osman Gazi’ler, Fatih’ler, Kanuni’ler ve Mustafa Kemal’ler ve Gazilerin akıttığı kanlar milletimizi dimdik ayakta tutmuştur. İstiklal Harbi’nde her ana cepheye giden oğluna, ‘Haydi oğul git ya gazi ol ya da şehit’ demiştir. Bugün de vatana kastedecek olan iç ve dış düşmanlar karşılarında yüreği sağlam, başı dik kahraman Mehmetçiği bulacaktır “Vatanımızın bütünlüğünü hedef alan güçler vatansever güçler karşısında yok olmaya mahkumdurlar. Milletimizin bir üstünlüğü de vefa duygusunun güçlü oluşudur. Savaş arkadaşlarımız olan gazilerimize hak ettikleri değeri vererek onları onurlandırmalıyız.

“Şehitlerimiz ve Gazilerimiz; vatan, ulus, bayrak ve bağımsızlık gibi kutsal değerler için genç yaşta, en önemli fedakarlığı yapıp hayatlarını ortaya koyarken; siyasi iktidar, terör örgütü ve elebaşı ile Oslo ve İmralı’da kapalı kapılar ardında müzakere yürütmekte ve bugünlerde içerikleri gazetelerde yayımlanan mutabakatlar imzalamaktadır. Bu mutabakatlarda; terör örgütü, taraf olarak kabul edilmekte, verilen tavizlerin anayasal güvenceye alınması sözü verilmektedir. Böylece, yeni anayasa çalışmalarının neye hizmet ettiği de açık seçik ortaya çıkmaktadır. Bu çalışmalara katılan tüm kurumları, katkılarından vazgeçmeleri için uyarıyoruz. Vatanın bütünlüğüne, ulusun birliğine, bayrak, cumhuriyet ve bağımsızlığa inanan tüm yurtseverlere sesleniyoruz. Şehit ve Gazilerimize layık olalım. Yeniden, Kuvayı Milliye’nin gücü olarak birleşelim. Önce vatan diyelim. Ülkemiz üzerine oynanan oyunu bozalım”

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak ; Dün olduğu gibi bugünde, aziz vatanımızı parçalamaya, bağımsızlığımızı yok etmeye niyeti olanlara karşı yüksek bir milli şuurla mücadele etmiş ve halen hayatta olan bütün Gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, Kurtuluş savaşında, yurt içinde ve yurt dışında savaşmış, terörle mücadelede görev almış tüm şehitlerimizi saygıyla Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

İsmail Saidoğlu
Atatürkçü Düşünce Derneği
Orhangazi Şubesi
Yönetim Kurulu Başkanı

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

19 Eylül’ün gururunu yaşıyoruz.” için bir yorum

  • Eylül 19, 2020 tarihinde, saat 08:54
    Permalink

    Emeğine ve kalemine sağlık Başkanım, güzel bir yazı yazmışsın.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir