Basın AçıklamalarıHaberlerManşet

ADD Orhangazi’den Akit TV’ye suç duyurusu

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıl dönümünde devlet erkanın Anıtkabir’i ziyareti sırasında “Devletin zirvesi Anırkabir’de” başlığını kullanan Akit TV yetkilileri hakkında bugün Orhangazi Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Saidoğlu açıklamasında , “Bilindiği gibi, 1 Eylül Dünya Barış Günüdür. Milletçe ve devletçe, çağdaş dünyanın ayrılmaz ve saygın bir üyesi olarak, yaşamımızı borçlu olduğumuz kurtarıcımız ve kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Yurtta barış, dünyada barış’ felsefesinin yaratıcısıdır. Bu felsefeyi, kendi yaşamının öznesi yapmış bir büyük liderdir. Dünya ve tarih, büyük Atatürk’ün barışçıl yönünü saygıyla kabul etmiştir.

UNESCO’nun tarihi kararı ve Atatürk’ü tanımı bunun en iyi kanıtıdır: “Atatürk uluslararası anlayış, işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayırımı göstermeyen, eşi olmayan devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu.” Ülkemizde, demokrasinin ve özgürlüklerin varlık nedeni olan, cumhuriyet devriminin yaratıcısı, büyük Atatürk’e saygısızlık insanlığa, tarihe ve dünyaya saygısızlıktır. Türk Milleti’ne saygısızlıktır. Kabul edilemez. Türk milletini yok olmaktan ve esaretten kurtaran, 30 Ağustos Zaferi’nin 98’inci yıl dönümünde, Akit TV’nin Atatürk’e yapmış olduğu saygısızlığı, hiçbir bahane açıklayamayacak. Bilinçli ve planlı bir şekilde yapılan bu saygısızlığa karşı, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde eş zamanlı olarak, tüm yurtta suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Saidoğlu , Akit TV’nin “sehven” dediği ifadeye ilişkin “Söz konusu yayın bir hata değil, hainliktir” derken, Atatürk’e kimsenin hakaret edemeyeceğini belirtti:

“Atatürk’ü akılları sıra harf değişikliği ile değersizleştirmeye çalışanlar unutmamalıdır ki, bizler millet olarak Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize gösterdiği çağdaş yoldan, ilke ve devrimlerinden asla sapmayacağız.”

Toplumsal barış için herkesin üzerine düşeni yapması bir zorunluluk. Toplumsal barışı korumanın yolu, toplumun yani, milletin değerlerine saygı duymaktan geçer. Atatürk, Türk milletinin en büyük değeridir. Büyük Atatürk’e yapılan saygısızlık, toplumsal barışı sabote etmek demektir. Bu nedenle, tüm yetkilileri ve ilgileri bir kez daha uyarıyoruz:

Atatürk, Türkiye’dir. Türkiye, Atatürk’tür” dedi.

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir