ADD Orhangazi, Genel Merkez Küçük Kurultayı ve Tüzük Kurultayındaydı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi tarafından 30 Kasım 01-02 Aralık 2018 tarihlerinde düzenlenen Küçük Kurultay ve Tüzük Kurultayı ADD Şubelerinin katılımı ile başarıyla gerçekleştirildi. Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu hafta sonu 3 gün devam eden Kurultayda yerini aldı. ADD Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Nergis Saidoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Tezel toplantıya katılım sağladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Küçük Kurultay toplantısı 30 Kasım da Ankara’da Anadolu Hotel’de gerçekleştirdi. Tüzük değişikliğinin görüşüldüğü Tüzük Kurultayı ise, 1-2 Aralık tarihlerinde aynı yerde yapıldı.

Şubelerimiz haklı önerileriyle Genel Kurulu bir demokrasi şölenine çevirmişlerdir.

Kurultay hakkında bilgi veren Saidoğlu; ADD Delegelerinin takip ettiği kurultayda birinci gün, Küçük Kurultayda yer alan gündem maddeleri ve Şube Başkanlarının İstek ve Görüşleri ile başladı. Şubelerimizin yol haritamızı belirleme noktasında ortaya koydukları değerli katkı ve öneriler Genel Merkez yetkililerince özenle not edilmiştir. Birinci günün akşamında Genel Merkez tarafından düzenlenen akşam yemeği de şubeler arası birlik ve beraberliğimizin pekişmesine önemli katkı sağlamıştır.

Kurultayın İkinci ve üçüncü gününde Tüzük değişikliği İçin Salonda yerini alan Delegasyon hazırlanan 91 Maddelik Tüzük taslağını delegelerin Önerileri ve onayı ile yeniden çıkardı. Yaklaşık 30 Yıldır güçlü bir şekilde büyüyen ADD bu güne kadar özveriyle, yokluk içinde çalışmış, duruşundan ve mücadelesinden hiç bir zaman ödün vermemiş ADD örgütleri bu tüzük kurultayında gücünü göstermiştir.Şubelerimiz haklı önerileriyle Genel Kurulu bir demokrasi şölenine çevirmişlerdir.

ADD’ye yaraşır bir tüzüğün çıkması için önergeler sunan ve bu yolla tarihsel geçmişine ve 30 yıldır oluşturduğu örgütsel kültürüne sahip çıkan Delegasyonumuz ve bizler Atatürkçü Düşünce Derneği’nin dün olduğu gibi bundan sonra da Haklı mücadelesinden hiç bir zaman vazgeçmeyecek, umudunu her daim canlı tutacak ve Atatürk Cumhuriyeti’ni yeniden inşaa edecektir dedi.

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

ADD Orhangazi, Genel Merkez Küçük Kurultayı ve Tüzük Kurultayındaydı.” için bir yorum

  • Aralık 3, 2018 tarihinde, saat 17:33
    Permalink

    ADD Gemlik şubesi de başkan Muhammet Usta ve başkan yardımcısı Abdullah Kiran ile birlikte 1_2 aralıktaki tüzük kurultayına katılarak kurultay çalışmalarındaki demokrasi soleninde yerini almıştır.Demotik bir tüzüğün hazırlanmasında emeği gecen ve bu tüzük için katkı sağlayan tüm şube yöneticilerine.delegasyonlara.Tüm şubelerin kaynaşmasına birlik beraberlik içinde çalışılmasına imkan sağlayan genel merkez yönetimine yürekten teşekkürlerimizi sunuyor ADD camiasına ve büyük Turk ulusuna hayırlı uğurlu olsun.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir