Basın AçıklamalarıHaberler

ORHANGAZİ KAYMAKAMI SÜLEYMAN ÖZÇAKICI’DAN “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı 30 Zafer bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı Çakıcı mesajında ”Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olmasının yanı sıra, milletimizin birlik ve beraberlik içinde verdiği onurlu ve kahramanca mücadelenin sonucunda kazanılmış 30 Ağustos Zaferi’nin 98’inci yıldönümünü kutlamanın sonsuz heyecan, kıvanç ve mutluluğunu gönülden yaşıyoruz.


30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı tüm imkânsızlıklara rağmen, Türk Milleti’nin sarsılmaz azmi, birlik ve beraberliği, inancı, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış destansı bir zaferdir.
Bin yıldır bu coğrafyada nice düşmanları yenmiş, nice ihanet çetelerini çökertmiş olan yüce devletimiz ve aziz milletimiz, hiç şüphesiz oluşabilecek tehlikeleri bertaraf edecektir.


Bunun için ihtiyacımız olan tek şey, birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı güçlendirmek, iç ve dış tüm düşmanların karşısına tek vücut olarak çıkmaktır. “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” ilkesi etrafında bütünleşen kadirşinas milletimiz, aynı kararlılıkla istikbal ve istiklaline sahip çıkacaktır.
“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır” dizesinde ifade edildiği gibi, bir gül bahçesine girer gibi toprağa düşen her şehidimiz, bu toprakları vatanımız olarak tescilleyen birer mühürdür.


Bu duygu ve düşünceler ile, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve necip milletimizin selameti için canlarını feda ederek şehadete intikal eden aziz şehitlerimizi ve şehadete şahitlik eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet, şükran ve tazimle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve kadirşinas halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıldönümünü kutluyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir