HaberlerManşet

ADD’den “Ekmekler Çöpe Gitmesi Önerisi”


Orhangazi de şehrimizdeki ekmek israfını önlemek amacıyla ”Ekmeğini Değerlendir” projesi hayata geçirilebilir.

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu; Orhangazi’ liler için bir  ortak bir çalışma yapılması önerdi.  Saidoğlu yaptığı konuşmasında Türkiye’nin bir çok yerinde uygulanan çalışmanın Orhangazi’de de yapılması gerektiğini vurguladı. Ekmeğini Değerlendir projesi kapsamında ekmek toplama kutularını şehir merkezindeki cadde ve sokaklara yerleştirilerek bayat ve fazla ekmekler değerlendirilebilir. ”Ekmeğini Değerlendir” sloganıyla Şehrimizdeki bayat ekmek israfını önlemek amacıyla, bayat ekmek toplama kutularını cadde ve sokaklara yerleştirme işlemi ile vatandaşların kutulara bıraktığı bayat ekmekler yeniden  değerlendirilsin istiyoruz.

İlk etapta 50-60 adet ekmek toplama kutularının belirlenen noktalara koyularak ekmek israfı ile ilgili duyarlılık oluşturulabilir..

Yapılacak olan bu çalışma ile çöpe atılan bayat ekmeklerin hayvan barınaklarına kazandırılabileceğini ifade eden ADD Orhangazi Şubesi Başkanı İsmail Saidoğlu; Şehrimizde ekmek israfının önüne geçmek ve bayatlayan ekmeklerin evsel atıklarla birlikte çöpe gitmesini önlemek amacıyla ilk etapta 50-60 ayrı noktaya bayat ekmek toplama kutuları koyulabilir. Talebe göre bu sayıyı arttırabilir. Proje ile israfın önlenmesi konusunda sosyal sorumluluk oluşturulmasını arzuluyoruz. Amacımız tamamen israfın önüne geçmek ve ekmeklerin çöpe atılmasını önlemek. Kutulara bırakılan ekmekler ekiplerimiz tarafından sürekli takip edilerek düzenli bir şekilde toplanabilir, dedi.

 

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir