ADD’den Rasim Ozan Kütahyalı için suç duyurusu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu, Rasim Ozan Kütahyalı’nın skandal sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulunarak kamu davası açılmasını istedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu, Beyaz TV’deki programında Boşnaklara yönelik skandal sözler sarf eden yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı hakkında suç duyurusunda bulundu. Saidoğlu, Orhangazi Savcılığı üzerinden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusunda Kütahyalı’nın Beyaz TV’de katıldığı Beyaz Futbol programında kendisine yapılan şakayı “kusturmalı Boşnak s….” olarak nitelendirdiği belirtilerek bu sözlerin milli ve dini değerlere uymadığı vurgulandı.

Bu sözlerin ırkçılık anlamı taşıdığına dikkat çekilerek “Bu sözler küçümseyiciliğin, tahrik ediciliğin, terbiyesizliğin ürünüdür ve nefret ile hakaret içeriklidir. Şüphelinin eylemi suç teşkil ettiğinden gerekli kovuşturmanın yapılarak cezalandırılması için Savcılığınıza müracaat zorunluluğu doğmuştur” denildi. Saidoğlu, Rasim Ozan Kütahyalı hakkında kamu davası açılmasını talep ederek.Aynı suç duyurusu metni üzerinden ilçemizdeki Balkan ve Rumeli göçmenlerinin de başvuruda bulunmalarını bekliyoruz.dedi.

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir