Basın AçıklamalarıHaberlerManşet

ADD’den Tuğçe Kazaz hakkında suç duyurusu!

Geçtiğimiz günlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden eski model Tuğçe Kazaz’a tepki yağıyor. Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden Tuğçe Kazaz hakkında suç duyurusunda bulundu.

Tuğçe Kazaz’ın Youtube’ta yayımlanan bir videoda, “Kemalizm ile arasına mesafe koyamayan Allah ile arasına mesafe koyar” sözü yargıya taşındı. Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu, yaptığı açıklamada Tuğçe Kazaz hakkında, “5816 sayılı kanuna muhalefet, halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla Orhangazi Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Saidoğlu,savcılığa verdiği dilekçede Tuğçe Kazaz’la ilgili şu ifadelere yer verdi:

Şüpheli tüm ülkede tanınan eski bir mankendir. 2001 yılında düzenlenen Miss Turkey Güzellik Yarışmasında birinci seçilerek ünlü olmuş, din değiştirmesiyle gündeme gelmiştir.

Son dönemde ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun hatırası üzerinden sansasyonel beyanlarda bulunarak gündeme geleme çabasındadır. Şüpheli Cumhuriyetin değerlerini ayaklar altına almış, çağdaş yaşamı ahlaksızlık olarak nitelemiştir.

Ne Kemalizm bir dindir, ne de Atatürk ilah. Kazaz beyanlarıyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği ve Atatürk’ün manevi hatırasına sistemli olarak hakaret ettiği ortadadır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü İslam düşmanı olarak niteleyerek insanların dini duygularını da istismar eden şüpheli bundan faydalanarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk karşıtlığını körüklemeye çalışmaktadır. Bu nedenle şikayette bulunmak zaruri olmuştur.

SAİDOĞLU; Kemalizm’i birkez daha hatırlatalım;

2020’nin ilk haftasında gündem çok yoğundu. Ancak gelin görün ki bu yoğun gündeme rağmen Atatürk ve Cumhuriyet düşmanları işi gücü bırakıp Atatürk’e ve Cumhuriyete saldırmaya devam ettiler. Atatürk’ü ve Cumhuriyeti hedef alıp Kemalizm’e saldırdılar. İşte bugün, öteden beri Kemalizm’i gerçek bağlamından koparıp adeta bir “küfür” gibi kullanarak Atatürk’e ve Cumhuriyete saldıranların kara propagandasına karşı Kemalizm’i birkez daha hatırlatalım;

Kemalizm; bu topraklarda Atatürk’ün önderliğinde emperyalizme karşı “bağımsızlık”, saraya, sultana karşı “milli egemenlik”, geri kalmışlığa karşı “çağdaş uygarlık”, paylaşım savaşlarına karşı“barış” mücadelesidir. Bu toprakları yeniden vatan yapanların ve bu Cumhuriyeti kuranların ortak adıdır Kemalist… Onurdur, gururdur.

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir