Basın AçıklamalarıHaberlerManşet

SAİDOĞLU’NDAN TARİHİ UYARI

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şube Başkanı İsmail Saidoğlu, aydınların ve gazetecilerin Ergenekon, balyoz gibi algı operasyonlar ve kumpaslar ile susturulmaya çalışıldığı günleri unutmadıklarını belirterek, “Gazeteci Emin Çölasan ve Necati Doğru ile Sözcü Gazetesine yapılan FETÖ Suçlaması, bu algı operasyonlarının ve kumpasın devam ettiğinin göstergesidir” dedi.

Akıl alacak şey değildir.

Amaç sadece SÖZCÜ’yü değil, bütün muhalif medyayı korkutmak, sindirmek ve gözdağı vermekti.

Bugün Emin Çölaşan davasında karar günüydü..
Bizler Beraat kararını dört gözle beklerken Emin Çölaşan’a ,FETO’ya bilerek yardım etmekten
3 yıl 6 ay hapis verildi, Bir tek belgesi, bir tek tanığı olmayan içi boş bir davada yargılanan Çölaşan , sözü edilen bu örgütün başı olan Fetullah hakkında bugüne kadar yüzlerce yazı yazmış, aynı şahıs tarafından defalarca mahkemeye verilip hepsinden beraat etmiş adam, Çölaşan nasıl FETÖ’cü oluyor, teröre nasıl destek veriyor?

Birileri bize bu soruların yanıtını versin, öğrenmiş olalım!

Hukuka sığmadı, adaletle bağdaşmadı ama davayı açtıranlar açısından amaca tam olarak olmasa bile büyük ölçüde ulaşıldı. Bunlar ciddi işlerdir…
Birilerinin “Siz istediğinizi söyleyin, biz bildiğimizi yaparız” demesi yakın gelecekte başımıza çok işler açar.

Görüyoruz ki CUMHURİYET’i tüm kurumlarıyla hedef alan FETO’cu kumpasın ortakları halen İktidarda’dır.

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şube Başkanı İsmail Saidoğlu, yaptığı yazılı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti’nin içeride ve dışarıda ABD emperyalizmi ve işbirlikçi iktidarlar tarafından çok büyük tehlike içine sokulduğunu uzun yıllardır dile getirmeye çalıştıklarını söyledi .Yıllardan beri uyardıklarını, kapıdan içeri giren tehlikeyi anlatmaya çalıştıklarıni ve bu uyarı önerileri ve görüşlerle Türk Milletine hizmet etmeye devam edeceklerini kaydeden Saidoğlu , şöyle devam etti Bugün gelinen noktada Türkiye’de rejim değişmiş, vatanımızın bütünlüğü milletimizin birliği parçalanmanın eşiğine geçmiştir… yerel seçimler sonrası Oslo’da, Londra’da ve Brüksel’de sözde akillerin terör örgütleri ile yeni çözüm yeni açılım yollarının arandığı günlerden geçiyor olmuştur. Federasyon ve eyalet tartışmaları gündemde yer almakta ve bu tehlikeli talep masum gösterilmeye çalışılmaktadır.

Ülkemizde ve bölgemizde hiç kimseye fayda getirmeyecek aksine destekleyenlerin de zarar gördüğü ve göreceği BOP ne yazık ki çok yol almıştır. Afrika’nın kuzeyi, Arabistan Yarımadası, Irak ve Suriye’nin durumu ortadadır.

Tüm bu gerçekler yaşanırken ve gerçekleri Türk Milleti ile paylaşan ve ABD emperyalizmine, işbirlikçi iktidarlarına karşı olan kurumlarımızın, aydınlarımızın ve gazetecilerimizin Ergenekon, balyoz vb algı operasyonlar ve kumpaslar ile susturulmaya çalışıldığı günleri unutmadık.

Emperyalizmin Oyuna Gelmeyelim

Görülen o ki başta Sayın Emin ÇÖLAŞAN ve Sayın Necati DOĞRU ve SÖZCÜ GAZETESİNE yapılan FETÖ suçlaması bu algı operasyonlarının ve kumpasın devam ettiğinin göstergesidir ve bu algı operasyonları ve kumpaslar çağımızın MALTA SÜRGÜNLERİDİR. “Ben Mustafa Kemal’in askeriyim. Yolum o yol çizgim o çizgidir.” diyen ÇÖLAŞAN’lar, DOĞRU’lar ve SÖZCÜ GAZETESİ yalnız değildir. Mustafa Kemal’in askeriyim diyen milyonlar ile aynı yolda aynı çizgide omuz omuza yürümektedir.

İşin şakası yok! Gelin aklımızı başımıza alalım, ABD emperyalizminin oyuna gelmeyelim!

Hepimizi her türlü tehlikeden hatta işgalden koruyan “çatıdır” bu milli devlet, bu Cumhuriyet!

Sanmayın ki Mustafa Kemal’in askerleri sadece zarar görecek! Büyük Önder ATATÜRK’e ve kurduğu Cumhuriyet’e düşman olanlar ve bu tehlikeli gidişe seyirci kalanlar da zarar görecek çünkü çatı çökerse hepimizin başına çökecek diyen Saidoğlu açıklamasının devamında;

ATATÜRK’ün emriyle Diyanet İşleri Başkanlığını kuran Rıfat BÖREKÇİ’ler, Elmalılı Hamdi YAZIR’lar Ahmet Hamdi AKSEKİ’ler, Rasih KAPLAN’lar unutulmamalıdır. İlk Diyanet İşleri Başkanımız BÖREKÇİ ve Anadolu’daki 53 müftümüzün ATATÜRK’e destek vererek Cumhuriyetimizin kuruluşunda emperyalizme değil ülkesine ve milletine hizmet etmişlerdir.

Dün bu oyunu bozan başta ATATÜRK olmak üzere silah arkadaşlarının, şehitlerimizin, gazilerimizin, Rıfat BÖREKÇİ’lerin Rasih KAPLAN’ların Elmalılı Hamdi YAZIR’ların Ahmet Hamdi AKSEKİ’lerin emanetine sahip çıkalım.

Bu tarihi uyarımızı başta yetkililer olmak üzere halkımıza sunuyoruz.

Gelin bu oyunu hep birlikte bozalım.

Son pişmanlığı hiç yaşamayalım…

İSMAİL SAİ̇DOĞLU
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ
ORHANGAZİ ŞUBESİ BAŞKANI

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir