EtkinliklerHaberler

İskenderun’da 1923 gönüllüden dev Türk Bayrağı…

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Cumhuriyet’in 94. Yıldönümünde 1923 gönüllü Atatürk Anıt alanına bedenleri ile dev Türk Bayrağı yaptı. Adlarını Guinness Rekorlar kitabına yazdıracak.

29 Ekim Cumhuriyetin kuruluşunun 94. Yıl etkinlikleri çerçevesinde Sarı Zeybekler Derneği öncülüğünde 1923 gönüllü rekor denemesine katıldı.

Öğleden sonra gönüllülerin alana kırmızı ve beyaz tişörtlerle geldi. Kimilerinin elinde Türk Bayrağı kimisinde Atatürk resimleri ile çeşitli yaş guruplarında insanlar kamera kaydı altında alana girdi. Yoğun ilginin yaşandığı dünya rekoru denemesinde etkinliği izlemeye ve destek olmaya gelenler de alanın çevresinde alkışları ile destek verdiler.

Sarı Zeybekler Dernek Başkanı Nevzat Kurt,1923 gönüllü sayısını bulduklarını ve beş dakika ellerini barış güvercini şeklinde havada tutarak rekor için gerekli tespitlerin Guinnesss yetkililerince yapıldığını belirtti.

Alanı dolduran kırmızı beyaz Türk bayrağını oluşturan gönüllüler. ‘Ne mutlu Türküm Diyene’, ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’, Onuncu yıl marşı ve İzmir marşı söyleyerek etkinliğe renk kattılar.

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir