HaberlerManşet

DEV TÜRK BAYRAĞI ORTAKÖY’DE YENİDEN GÖNDERE ÇEKİLDİ!

Ortaköy mahallesi girişinde bulunan ve Orhangazi’nin birçok noktasından görülebilen dev Türk bayrağı yeniden göndere çekildi.

Orhangazi’ye bağlı Ortaköy mahallesinde uzun yıllar önce Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Onursal Başkanı, Ormo A.Ş’nin merhum yönetim kurulu başkanı Yüksek mühendis Orhan Öcalgiray tarafından yapılan ve çeşitli sebeplerden dolayı zaman zaman indirilmek zorunda kalınan dev Türk bayrağı yeniden dalgalanmaya başladı.Son olarak sorumluluğu Orhangazi Avrasya Etnografya Vakfı’na verilen ve 2018 yılında vakıf tarafından törenle göndere çekilen dev Türk bayrağı kısa süre içinde motorunun arızalanması sonucu indirilmişti.

Giray Öcalgiray Talimatı ile Arıza Giderildi!

Uzun zamandır dalgalanmayan Ortaköy’deki dev Türk bayrağı için gelen tepkiler üzerine Ormo A.Ş ‘nin merhum yönetim kurulu başkanı Orhan Öcalgiray’ın torunu Giray Öcalgiray devreye girdi. Öcalgiray’ın girişimleri sonucu arızalı olan motorun yeniden onarılması ile Dev türk bayrağı Ortaköy’deki yerinde yeniden dalgalanmaya başladı.

Ortaköy Halkından Teşekkür!

Uzun zamandır ilgisizlikten adeta kaderine terkedilen dev Türk bayrağının yeniden onarılıp göndere çekilmesinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Ortaköy halkı , başta Giray Öcalgiray olmak üzere bayrağın yeniden dalgalanmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiler

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir