ADD, Orhangazi Kent Konseyini ağırladı.

Orhangazi Kent Konseyi Başkanı Şinasi Kaya, Kent Konseyi Genel Sekreteri Muhammed Gül , Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri İlknur Uludağ, Arzu Buğrahan, Bülent Aydın ve Kazım Köse Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesine ziyaret gerçekleştirdiler.

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu , ve Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Tezel,Hasan Ersoy ve Nergis Saidoğlu’nun karşıladığı Orhangazi Kent Konseyi ve ekibi ADD Orhangazi Şubesinde keyifli bir sohbet gerçekleştirdiler. Her iki heyet faaliyetlerini anlattı. Karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

9 Ağustos’ta gerçekleşen Orhangazi Kent Konseyi Genel Kurul toplantısında Orhangazi Kent Konseyi Başkan’ı seçilen Şinasi Kaya yeni dönem çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgi verdi.

Saidoğlu; Orhangazi Kent Konseyi’nin ziyaretinden onur duyduğunu söyledi.

Dünyada artık ülkelerin değil kentlerin öne çıktığı bir dönemin yaşandığını söyleyen Saidoğlu , şehirlerin yaptıkları çalışmalarla ülkelerinin önüne geçtiğini, şehirlerin markalaşma süreçlerinde kent konseyi gibi yapıların çok önemli rolleri bulunduğunu kaydetti. Saidoğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği olarak yıllardır yürüttüğümüz çalışmalarda Önceliğimiz ilk Başta Hep Eğitim olmuştur.

“Orhangazi, hepimizin yaşam alanı. ADD olarak ve Kent Konseyi olarak yaşam alanlarımızda yapılacak değişikliklere katkı sunmak” istiyoruz. Orhangazi’nin güncel sorunları ile ilgili görüşlerimizi , tavsiyelerimizi ve paylaşımlarımızı aktardık. Bizler her zaman toplumsal çalışmaların başarılı verimli olabilmesi için hep beraber katılımla ortak akıl ve birikimle çalışılması gerekliliğini vurguluyoruz Biz de bu yolu takip ediyoruz edeceğiz” dedi.

Saidoğlu; Orhangazi’de yaşayanlar olarak “Şehri yönetenlere, bizlere yani Vatandaşlarımıza katkı vermek önceliğimizdir. Sahada olduğumuz için birebir gözlemlerimizi önergeye dönüştürerek her zaman Kent Konseyine yardımcı olabiliriz. Güzel bir uyum yakalanabilirse çok faydalı olur. Tespitler ve öneriler konusunda imkanlarımız ölçüsünde üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Görevimiz, insanların daha mutlu ve huzurlu, sağlıklı şartlarda yaşamasını sağlamak. Hep birlikte imkanlarımız doğrultusunda en iyisini yapmaya gayret edeceğiz, ayrımız gayrımız yok” dedi.

Biz ADD olarak kent konseylerinin öneminin farkındayız. Orhangazi Kent Konseyi’nin de doğal üyelerinden birisiyiz. Elimizden gelen katkıyı vermeye de hazırız. Orhangazi Kent Konseyi ve Yerel Gündem 21 kurulduğundan bu döneme ciddi çalışmalar yaptı. Bu çalışmaların gelişerek devam etmesini diliyoruz” dedi.

Daha güzel bir Orhangazi için her daim birlikte çalışma yapılacağını belirten ADD Orhangazi Şube Başkanı İsmail Saidoğlu ,Nazik ziyaretlerinden dolayı Orhangazi Kent Konseyi Başkanı Şinasi Kaya ve Yürütme Kurulu üyelerine teşekkür ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.Ziyaretin sonunda Orhangazi Kent Konseyi üyelerine Atatürk Çerçeveli Fotoğraf hediye edildi.

İsmail Saidoğlu

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir